Štvrtok 23. máj 2024Meniny má Želmíra

Sparta remizovala v šlágri so Slaviou, dohrala bez Haraslína

Ilustračné foto. Foto: TASR – Jakub Kotian

Slovácku sa nepodarilo zvíťaziť už dva mesiace, na pôde Viktorie Plzeň prehralo 2:4.

Praha 11. mája (TASR) - Futbalisti Sparty Praha remizovali v sobotnom šlágri nadstavbovej časti českej ligy so svojím mestským rivalom Slaviou 0:0. Obhajcovia titulu hrali od 63. minúty bez slovenského útočníka Lukáša Haraslína, ktorý predčasne putoval do spŕch po druhej žltej karte. Slavia, ktorá mala územnú i streleckú prevahu, nevyužila šancu zdramatizovať záver sezóny. Tri kolá pred jej koncom stráca na vedúcu Spartu štyri body.

Slovácku sa nepodarilo zvíťaziť už dva mesiace, na pôde Viktorie Plzeň prehralo 2:4. Hrdinom domáceho tímu bol útočník Pavel Šulc, ktorý v 16. minúte otvoril skóre, v nadstavenom čase druhého polčasu vsietil víťazný gól z pokutového kopu a v 99. minúte zavŕšil hetrik, keď upravil na konečných 4:2.

V ďalšom zápase hráči Ostravy podľahli FK Mladá Boleslav 0:1. Jediný zásah prišiel už v 3. minúte duelu, keď sa presadil Bahrajňan Yusuf.

nadstavbová časť českej ligy

skupina o titul - 2. kolo:

FC Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 0:1 (0:1)

Gól: 3. Yusuf

/F. Blažek a T. Rigo hrali do 62. min, M. Rusnák nastúpil v 62. min - A. Kadlec odohral celý zápas/

FC Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 4:2 (2:1)

Góly: 16., 90.+2 a 90.+9 Šulc (druhý z 11 m), 43. Hejda - 32. Kohút, 70. Havlík (z 11 m)

/E. Jirka hral do 67. min, M. Tvrdoň sedel na lavičke náhradníkov - P. Blahút odohral celý zápas, M. Novák sedel na lavičke náhradníkov/

AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 0:0

ČK: 63. Haraslín po 2. ŽK