Švento sa pred derby v Edene rozlúčil so Slaviou

Na snímke slovenský futbalista Dušan Švento. Foto: TASR / Michal Svítok

Štyridsaťsedemnásobnému slovenskému reprezentantovi oznámilo vedenie klubu po Novom roku, že s jeho službami už nepočíta.

Praha 25. februára (TASR) – Slovenský futbalový obranca Dušan Švento sa pred nedeľným pražským derby medzi Slaviou a Bohemiansom 1905 rozlúčil so "zošívanými".

Štyridsaťsedemnásobnému slovenskému reprezentantovi oznámilo vedenie klubu po Novom roku, že s jeho službami už nepočíta. Tridsaťdvaročný rodák z Ružomberka získal so Slaviou tri tituly a v jej drese odohral 178 zápasov, z toho 96 ligových.

Derby v Edene, ktoré sa hralo v rámci 18. kola najvyššej českej ligy, rozhodol v 45. minúte Josef Hušbauer.

Futbalisti Karvinej zdolali Zlín jednoznačne 4:0. K plnému bodovému zásahu v prvom jarnom domácom zápase prispel slovenský stredopoliar Marek Janečka, ktorý v 49. minúte hlavou zvýšil na 3:0.

sumáre:

MFK Karviná – FC Fastav Zlín 4:0 (2:0)

39. a 74. Wágner, 32. Budínský (11m), 49. JANEČKA

/Janečka do 84. min + gól, Le Giang odchytal celé stretnutie, Štepanovský do 80. min – Matejov celé stretnutie/

SK Slavia Praha – Bohemians 1905 1:0 (1:0)