Víťazná séria Slovana sa skončila, v Magnitogorsku prehral 2:3

Jaroslav Janus Foto: TASR/Martin Baumann

Slovan v zostave bez zraneného obrancu Višňovského inkasoval prvý gól už na začiatku 5. minúty.

Magnitogorsk 29. septembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v sobotňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade favorizovaného Metallurgu Magnitogorsk 2:3 a naprázdno tak vyšli po sérii piatich víťazstiev.

Zverenci trénera Rostislava Čadu sa najbližšie predstavia v pondelok na štadióne Traktoru Čeľjabinsk.

Slovan v zostave bez zraneného obrancu Višňovského inkasoval prvý gól už na začiatku 5. minúty, keď O'Reilly posunul puk spoza bránky na ľavú stranu a Lisin prestrelil Janusa. Vzápätí sa hostia ubránili pri vylúčení Ölveckého a sami mali potom výhodu presilovej hry, v nej ale bol paradoxne aktívnejší Metallurg a Janus musel až trikrát zasahovať pri nebezpečných strelách. V 15. minúte Daňo vystihol zlú rozohrávku v strednom pásme, v nájazde na Gelašvilliho ale tiesnený nestihol zakončiť. Aktivita bola ale viac na domácich hokejkách a hostí viackrát podržal gólman Janus.

Na začiatku druhej tretiny si už tretíkrát musel odpykať dvojminútový trest Ölvecký, brankár Slovana ale opäť držal hostí nad vodou aj po delovke Tverdovského od modrej čiary. Metallurg napokon udrel druhýkrát v 28. minúte - Mozjakin sa vracal z trestnej lavice, dostal puk do brejku na červenej čiare a v nájazde na Janusa zvládol koncovku na 2:0.

Slovan potom zvýšil aktivitu, zdvihnúť hlavu mohol po strelách Bartoviča i Šťastného, Gelašvili však držal čisté konto.

Hokejisti HC Slovan Bratislava, zľava Ján Lipiansky, Miroslav Šatan, Libor Hudáček.
Zlepšená hra bratislavského tímu mala pokračovanie aj v tretej časti hry a hostia ju pretavili aj do gólového efektu. V rozpätí 62 sekúnd Slovan vyrovnal na 2:2, keď najskôr po akcii Šatana s Hudáčkom druhý menovaný perfektne trafil k pravej žrdi bránky domácich a vzápäti sa Šťastný skvelou individuálnou akciou "preštrikoval" až pred Gelašviliho a chladnokrvne strelil druhý gól svojho tímu. Domácim chvíľu trvalo, kým sa spamätali z dvojnásobného úderu, napokon ale naklonili misky váh na svoju stranu - v 54. minúte pri avizovanom vylúčení hosťujúceho hráča nastrelil puk od modrej obranca Birjukov a Janus nestačil na teč Jakubova. V závere sa ešte Slovan pokúsil o vyrovnanie v 46 sekúnd trvajúcej hre bez brankára, ale do výraznejšej šance sa nedostal.

Hlasy trénerov:

Paul Morris, tréner Metallurgu: "Teší ma toto víťazstvo. Veľa vecí v tomto zápase sme robili zle. No tieto naše chyby pramenili z toho, že súper hral dobre. Súhlasím s kolegom, že percentuálne robili všetko lepšie ako my. Potešilo ma zloženie štvrtého útoku s Jakubovom, ktorý napokon aj rozhodol. Všetkých deväť zápasov odohrali chlapci veľmi dobre, dohrávali každý moment do konca a hrali pre mužstvo."

Rostislav Čada, Slovan: "Myslím si, že sme boli svedkami rýchleho a svižného hokeja so šťastným koncom pre domácich. V prvej tretine sme boli dosť pomalí a chýbala nám väčšia agresivita a ňou sa vyznačoval Metallurg. V druhej tretine sme hru vyrovnali. No ako to už býva, mužstvo, ktoré získa navrch, vyhrá. Žiaľ, tú rozhodujúcu chybu sme urobili my a preto opúšťame Magnitogorsk bez bodov."

Metallurg Magnitogorsk - Slovan Bratislava 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 5. Lisin (O'Reilly, Mišarin), 28. Mozjakin (O'Reilly), 54. Jakubov (Birjukov) - 47. Hudáček (Šatan), 48. Šťastný (Dravecký, Daňo).
Rozhodovali: Bulanov, Buturlin - Koposov, Otmachov.
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia 0:0.

Magnitogorsk: Gelašvili - Bondarev, Gončar, Birjukov, Antipin, Mišarin, Tverdovskij - Mozjakin, Platonov, Malkin - O'Reilly, Lisin, Potechin - Hodgmann, Kuľomin, Zdunov - Kosov, Jakubov, Grigorenko

Slovan: Janus - Tabaček, Sigalet, Švarný, Boumedienne, Štajnoch, Mihálik, Luža, Mikúš - Miklík, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, Kytnár, Bartovič - Ölvecký, Hudáček, Šatan - Dravecký, Šťastný, Daňo

Sumáre ďalších sobotňajších zápasov KHL:

Avangard Omsk - Amur Chabarovsk 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 14. Sjomin, 25. Žerebcov, 38. Perežogin (ZÁBORSKÝ), 55. Nesterov - 19. Osipov
/za hostí Lašák 40 zásahov/

Barys Astana - Metalurg Novokuzneck 1:5 (1:0, 0:2, 0:3)

Góly: 15. Dawes - 27. Bumagin, 38. Černych, 41. Bumagin, 45. Mitrjakov, 46. Jefimov

Jugra Chanty-Mansijsk - Sibir Novosibirsk 2:3 pp a sn (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)

Góly: 2. Skorochodov, 10. Bocharov - 1. Enlund, 22. KUDROČ, rozh. nájazd Lehtera

Traktor Čeľjabinsk - Lev Praha 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)

Góly: 10. Panov, 16. A. Kosticyn, 40. Antipov, 50. Jakucenija, 55. Kuznecov - 5. Řepík (SUROVÝ), 11. Christensen

Jekaterinburg - CSKA Moskva 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 7. Radulov, 22. Denisov, 41. Radulov