Streda 29. máj 2024Meniny má Vilma

Vodný slalom-MSJ: Ševčík skončil desiaty vo finále K1

Na archívnej snímke slovenský reprezentant v K1 Jakub Ševčík. Foto: TASR/Jaroslav Novák

Zo semifinále nepostúpil Ševčíkov krajan Richard Rumanský.

Krakov 19. augusta (TASR) - Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Jakub Ševčík obsadil desiate miesto vo finále K1 na MSJ v Krakove. Medzi kajakármi bol v tejto vekovej kategórii jediný zástupca Slovenska. Majstrom sveta sa stal Talian Xabier Ferrazzi.

Ševčík síce predviedol čistú jazdu, no za víťazom zaostal o 11,36 sekundy. Najväčší problém mu robil záver krakovského kanála, kde stratil takmer sedem sekúnd. Ferrazzi bol taktiež bez dotyku, dosiahol čas 81,77 a triumfoval o pol sekundy pred Martinom Cornuom z Francúzska, pódium doplnil so stratou 1,54 sekundy Slovinec Žiga Lin Hočevar. Bez penalizácie bolo celkovo sedem pretekárov vrátane najlepšej trojice.

Zo semifinále nepostúpil Ševčíkov krajan Richard Rumanský. Za najlepšou desiatkou zaostal o 6,65 s, mal dotyk na druhej i deviatej bránke a obsadil 26. priečku. Ďalší Slovák Daniel Hodas-Pauer inkasoval 50-sekundovú penalizáciu.