Finále C1 žien a K1 mužov v Lee Valley bude bez Slovákov

Na archívnej snímke slovenský reprezentant v kategórii K1 mužov Martin Halčin. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Semifinále K1 mužov bolo konečnou stanicou pre troch slovenských kajakárov.

Lee Valley 16. júna (TASR) - Ani jeden zo šiestich slovenských reprezentantov vo vodnom slalome nepostúpil v nedeľu do finále na podujatí 1. kola Svetového pohára v britskom olympijskom centre Lee Valley.

Semifinále K1 mužov bolo konečnou stanicou pre troch slovenských kajakárov. Andrej Málek zašiel čisto, na víťazného domáceho pretekára Josepha Clarkea však stratil 6,57 sekundy a skončil na 20. mieste. Jakub Grigar obsadil 32. pozíciu (+12,11), Martin Halčin minul deviatu bránku, dostal 50-sekundovú penalizáciu a s výrazným mankom sa zaradil až na samý záver výsledkovej listiny. Finále K1 mužov je na programe o 13.40 SELČ.

Postup do finále si nedokázala vybojovať ani jedna z trojice slovenských kanoistiek. Najbližšie k postupovej desiatke mala Monika Škáchová. V semifinále C1 žien predviedla čistú jazdu, v cieli ale zaostala za najlepšou Mallory Franklinovou až o 13,59 sekundy a skončila na 16. priečke. Hneď za ňou sa umiestnila Soňa Stanovská, aj s dvomi trestnými sekundami mala na britskú víťazku manko 16,47 s. Tretia Slovenka Emanuela Luknárová minula piatu bránku a po 50-sekundovej penalizácii klesla na poslednú 30. pozíciu. Finále C1 žien je na programe o 13.03 SELČ.