Slováci opäť nedali Fínom šancu a vyhrali 3:0

Na snímke trojblok slovenských volejbalistov zľava vľavo Matej Paták, Emanuel Kohút, Martin Nemec, vpravo smečuje Fín Antti Siltala počas zápasu 29.augusta 2013. Foto: TASR/František Kolář

V sobotu sa s tým istým súperom stretnú zverenci trénera Štefana Chrtianskeho opäť.

Nitra 30. augusta (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti vyhrali v piatkovom oficiálnom zápase v príprave na ME v nitrianskej hale Klokočina nad Fínskom po výbornom výkone 3:0. V sobotu sa s tým istým súperom stretnú zverenci trénera Štefana Chrtianskeho opäť a duel so začiatkom o 18:00 odvysiela naživo Slovak Sport TV.

Fíni viedli v úvode zápasu 4:2, ale domáci volejbalisti pri servise Chrtianskeho otočili na 5:4. Na prvom technickom timeoute viedli Slováci po zásahu libera Ondrušeka v poli, keď lopta padla Fínom na zem, 8:6. Fíni potom vyrovnali na 9:9, ale slovenskí reprezentanti pri podaní Kmeťa získali štyri body v rade a dostali sa do vedenia 13:9. Slováci mali navrch a po útoku Chrtianskeho a bloku Ogurčáka viedli už 16:11. Slováci boli v prvom sete jasne lepší a po úspešnom dvojbloku Kohút, Masný ho vyhrali 25:17.

Druhý set začali Slováci výborne a po ese Ogurčáka viedli 3:0. Po Kmeťovom bloku vyhrávali naši reprezentanti na prvom technickom timeoute 8:5 a pokračovali v dominancii z prvého setu. Slováci boli lepší v každej činnosti a nedávali súperovi šancu, po vydarenom útoku Nemca vyhrávali už 15:9. Po spolupráci Masný - Kmeť bolo už 19:12 a Slováci mierili za hladkým víťazstvom aj v druhom sete. Druhý set ukončil stredom Kohút a Slováci ho vyhrali 25:16.

V treťom dejstve viedli Fíni na prvom technickom timeoute 8:7. Po ese Nemca sa naši hráči dostali do vedenia 10:9. Tretí set bol najvyrovnanejší, ani jeden tím si nedokázal dlho vypracovať náskok. Na druhom technickom timeoute viedli hostia po bloku Shumova 16:15. Po ese Kmeťa získali domáci brejk a viedli 18:16. Potom dal parádne eso Nemec a Slováci mali v koncovke už trojbodový náskok - 20:17. V závere znížili Fíni z 21:24 na 23:24 a tréner Chrtiansky si zobral timeout. Aj ďalšiu loptu získali hostia a vyrovnali na 24:24. Slováci nakoniec vyhrali tretí set 29:27 a celý duel 3:0.