Weissovi Gruzínci potvrdili postup víťazstvom nad Kazachstanom

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Na prehre hostí už nič nezmenil ani gól Oralchana Omirtajeva v 90. minúte.

Bratislava 19. novembra (TASR) - Futbalisti Gruzínska potvrdili už istý postup do C-divízie Ligy národov UEFA pondelňajším domácim víťazstvom 2:1 nad Kazachstanom. Zverenci slovenského trénera Vladimíra Weissa mali istotu prvého miesta v 1. skupine D-divízie už dávnejšie vo vrecku, o ich triumfe rozhodli stredopoliar poľského Plocku Giorgi Merebašvili a stredopoliar belgického Genku Giorgi Čakvetadze v druhom polčase. Na prehre hostí už nič nezmenil ani gól Oralchana Omirtajeva v 90. minúte. Gruzínci v skupine stratili len dva body za remízu v Andorre (1:1).

V druhom súboji skupiny remizovala Andorra na domácej pôde s Lotyšskom bez gólov a obsadila posledné miesto. Hoci získala rovnako ako Lotyši 4 body za 4 remízy a mala s týmto súperom vyrovnanú bilanciu (0:0 a 0:0), rozhodlo celkové skóre. Hostia hrali od 38. minúty bez vylúčeného Valerijsa Šabalu, domáci ale presilovku nedokázali využiť.

D-divízia

1. skupina:

Tbilisi

Gruzínsko - Kazachstan 2:1 (0:0)

Góly: 59. Merebašvili, 84. Čakvetadze - 90. Omirtajev, rozhodoval: Martins (Port.)