< sekcia Tenis

Kližan sa prebojoval do osemfinále turnaja ATP v Pekingu

Slovenský tenista Martin Kližan Foto: TASR/AP

Slovenský tenista v druhom kole narazí na úspešnejšieho z dvojice Fabio Fognini - Ernests Gulbis.

Peking 30. septembra (TASR) - Slovenský tenista Martin Kližan úspešne vstúpil do turnaja ATP v Pekingu. V úvodnom kole si v utorok poradil so 122. hráčom svetového rebríčka Argentínčanom Leonardom Mayerom za 2 hodiny 30 minút 7:6 (2), 6:7 (3), 6:4 a postúpil do osemfinále.

Kližan v prvom sete za stavu 2:3 prehral svoje podanie, no dokázal nepriaznivý stav otočiť a napokon ho získal pre seba v tajbrejku. V druhom sete mal vydarený vstup, viedol už 4:1, no potom Mayer vyhral tri gemy v rade a set dospel až do tajbrejku, v ktorom mal tentoraz navrch Juhoameričan.

V rozhodujúcom treťom sete si obaja hráči držali servis až do deviateho gemu, v ňom Kližan brejkol súpera a následne pri svojom podaní využil druhý mečbal. Slovenský tenista v druhom kole narazí na úspešnejšieho z dvojice Fabio Fognini - Ernests Gulbis.