Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica
< sekcia Tenis

Naď vyhral turnaj Masters juniorov, Privara a Daubnerová boli tretí

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Peter Naď vyhral vrcholné podujatie juniorskej sezóny, ktoré spája osem najlepších chlapcov a dievčat, v kategórii do 16 rokov bez straty jediného setu.

Bratislava 7. októbra (TASR) - Slovenskí tenisti získali na turnaji Masters juniorov vo vekových kategóriách do 14 a 16 rokov jednu zlatú a dve bronzové medaily. Peter Naď vyhral vrcholné podujatie juniorskej sezóny, ktoré spája osem najlepších chlapcov a dievčat, v kategórii do 16 rokov bez straty jediného setu. Vo finále zdolal Chorváta Alena Billa 6:2, 7:5.

"Je to neuveriteľný pocit. Vyhral som môj prvý titul na TE Junior Tour a hneď tu na turnaji majstrov. Nemôžem tomu uveriť," povedal Naď na oficiálnej stránke Slovenského tenisového zväzu (STZ). V sezóne 2019 sa štyrikrát prebojoval do finále na okruhu TE Tour, no zakaždým prehral.

V tej istej vekovej kategórii bol najvyššie nasadeným hráčom Peter Benjamín Privara, ktorý v semifinále podľahol Billovi. V súboji o tretie miesto zvíťazil nad druhým nasadeným Talianom Petrom Buldorinim 7:6 (5), 2:6, 6:1.

Vďaka Nikole Daubnerovej malo Slovensko na šampionáte zastúpenie aj v kategórii dievčat do 14 rokov. V semifinále podľahla neskoršej víťazke Petre Marcinkovej z Chorvátska 6:3, 3:6, 5:7. V súboji o tretie miesto však nedala šancu Maďarke Luce Udvardyovej a bez straty jediného gemu zvíťazila 6:0, 6:0.