< sekcia Tenis

Cibulková prehrala v 1. kole turnaja WTA v Miami s Azarenkovou

Dominika Cibulková, archívna snímka. Foto: TASR /AP

Bieloruska Azarenková získala prvý set hladko, keď dvakrát prelomila Cibulkovej podanie.

Miami 20. marca (TASR) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v 1. kole dvojhry na turnaji WTA v Miami. V stredajšom stretnutí prehrala s rovnako nenasadenou Bieloruskou Victoriou Azarenkovou za 153 minút 2:6, 6:3, 4:6.

Azarenková získala prvý set hladko, keď dvakrát prelomila Cibulkovej podanie. Slovenka odpovedala v druhom dejstve, v ktorom dva razy brejkla súperku a o vlastný servis prišla len raz. V rozhodujúcom sete síce Bieloruska ako prvá stratila podanie, ale potom dvakrát za sebou brejkla Cibulkovú a podávala na víťazstvo. Cibulková si vynútila pokračovanie, keď na servise bývalej svetovej jednotky znížila na 4:5, vzápätí však opäť neudržala podanie.