< sekcia Tenis

FED CUP: SR proti Bielorusku, Švajčiarsku, Holandsku alebo Belgicku

Na snímke radosť z víťazstva slovenského fedcupového tímu nad Ruskom v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 11. februára 2018 v Bratislave. Na snímke zľava Viktória Kužmová, Magdaléna Rybáriková, kapitán tímu Matej Lipták, Jana Čepelová a Anna - Karolína Schmiedlová. Slovensko zvíťazilo 3:1. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Zverenky kapitána Mateja Liptáka by mali výhodu domáceho prostredia iba v zápase so Švajčiarkami, s ďalšími tromi potenciálnymi súpermi by hrali vonku.

Bratislava 12. februára (TASR) - Slovensko bude pri utorňajšom londýnskom žrebe baráže o svetovú skupinu tenisového Pohára federácie (21.-22. apríla) figurovať medzi nenasadenými tímami. Narazí tak na jedného z kvarteta nasadených Bielorusko, Švajčiarsko, Holandsko, Belgicko. Vyplýva to z najnovšieho fedcupového rebríčka krajín, v ktorom sa Slovenky posunuli zo 16. na 11. miesto.

Zverenky kapitána Mateja Liptáka by mali výhodu domáceho prostredia iba v zápase so Švajčiarkami, s ďalšími tromi potenciálnymi súpermi by hrali vonku. Slovenský tím počas uplynulého víkendu zvíťazil v dueli 1. kola II. svetovej skupiny v bratislavskom NTC nad Ruskom 4:1 a po druhý raz za sebou bude bojovať o návrat medzi elitnú osmičku. Vlani podľahol v baráži doma Holanďankám.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.