Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel
< sekcia Tipsport Liga

ONLINE: Handzušovci doma porazili Košice a vyrovnali finálovú sériu

Na snímke bitka hráčov na začiatku prvej tretiny vo štvrtom zápase finále play-off slovenskej hokejovej Tipsport extraligy HC´05 Banská Bystrica - HC Košice. Banská Bystrica, 6. apríla 2015. Foto: TASR/Dušan Hein

Zápas odštartovala v prvej minúte bitka i vylúčenie kanadského brankára Corbeila.

Bratislava 6. apríla (Teraz.sk) - Zverenci Petra Oremusa si domácimi víťazstvami splnili základný cieľ pre obhajobu majstrovského titulu, keď baranov porazili 3:0 a 4:3 po samostatných nájazdoch. Včera sa séria presťahovala z východu pod Urpín, Handzuš a spol. doma zaslúžene zvíťazili a vrátili sa späť do hry o extraligový titul.

BANSKÁ BYSTRICA - KOŠICE 2:1.
Góly: 29. Handzuš, 38. Heizer - 33. Lapšanský.

*60:00 Skončila tretia tretina. Ďakujeme vám za pozornosť.
*59:48 Veľký tlak Košičanov nakoniec gólom neskončil.
*58:44 Hylák už na striedačke, oceliari hrajú power-play. Tréner domácich si vyžiadal oddychový čas.
*56:27 Po brejku sa dostal do úniku Handlovský, ale tretí gól svojho tímu nepridal.
*55:33 Rachúnek vystrelil od pravého mantinelu, Košarišťan prerušil hru.
*54:03 Východniari zvyšujú obrátky, potrebujú druhý vyrovnávajúci gól.
*51:00 Hrá sa v plnom počte hráčov, domáci veľmi pozorne bránia.
*48:26 V úniku bol faulovaný Bartoš, Kousalík vylúčený za pád pod nohy.
*46:33 Cebák vylúčený za hákovanie, B. Bystrica môže teda zvýšiť náskok.
*46:11 Chovanu strelu domáci brankár vyhlavičkoval, rozhodcovia následne hru prerušili.
*45:23 Košičania začínajú dobýjanie domácich hradieb, zatiaľ ale bez tutovky.
*41:36 Od zverencov Petra Oremusa sa očakáva väčšia ofenzívna aktivita, vystrelil Bartánus.
*40:01 Začala tretia dvadsaťminútovka.

Na snímke útočník Košíc Jiří Bicek (vpravo) a obranca Banskej Bystrice Marek Biro vo štvrtom zápase finále play-off slovenskej hokejovej Tipsport extraligy HC´05 Banská Bystrica - HC Košice. Banská Bystrica, 6. apríla 2015.

*40:00 Skončila druhá tretina, strely na bránu po 40 minútach 30:13.
*37:02 Kafka na zlatom podnose daruje gól Heizerovi, ktorý nemal problém zasunúť puk do prázdnej brány oceliarov.
*35:25 Štvrtý útok domácich sa usadil v útočnom pásme, hostia sa však teraz ubránili.
*32:14 Košice udreli v závere presilovky, spomedzi kruhov nekompromisne skóruje Lapšanský.
*30:18 Opäť trest pre domáceho gólmana, Košarišťan dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie.
*30:03 Barani sú pri chuti, nebezpečne pálil Handlovský.
*28:04 Miláčik domácich tribún Michal Handzuš otvára skóre, keď zblízka prestrelil Hyláka.
*27:09 Zaplnený bystrický zimák stále čaká na gólové korenie.
*24:52 Veterán Bartoš vylúčený za držanie, barani sú v početnej výhode 2 minúty.
*24:06 Odpoveď Bystrice napísal Zigo a Matoušek.
*23:00 Mladík Bondra mal na hokejke úvodný gól, dorážka Chovana skončila dokonca na tyčke.
*21:44 Jakub Suja zakončil bekhendom prečíslenie 3 na 2.
*20:01 Začala druhá tretina.

*20:00 Skončila prvá tretina.
*19:01 Na druhej strane pohrozili Surový a Kytnár, no Hyláka neprekonali.
*18:34 Sojčík pekne prenikol a spomedzi kruhov ohrozil domácu svätyňu.
*16:23 Snaha o strelenie prvého gólu je enormná, vyložené šance ale nevidíme.
*12:46 Útoky sa prelievajú z jednej strany na druhú, brankári sa veru nenudia.
*08:30 Hrnka vylúčený za podrazenie, barani majú úvodnú presilovku.
*07:32 O prvú šancu domácich sa postaralo bystrické duo Kytnár - Kudrna.
*06:01 Úvodný tlak oceliarov Bystričania ustáli, Košarišťan si pripísal dôležité zákroky.
*04:01 Hostia hrajú dlhú presilovku, v bránke domácich už Košarišťan. Ten si musí dávať pozor na zranenie, lebo už nemá k dispozícii náhradníka.
*00:45 Okamžitý rozruch v domácom bránkovisku. Najaktívnejší v potyčke bol kanadský brankár Corbeil, ktorý dostáva od rozhodcov trest v hre (5+DKZ, bude mu odobratá registračka) a odchádza predčasne pod sprchy.
*00:37 Tréner Chudý poslal na prvý útok Košíc svoju štvrtú pätorku.
*00:01 Začala prvá tretina. Prajeme vám príjemný športový zážitok.

Obe mužstvá sú už nastúpené na modrej čiare, po hymne SR nasleduje úvodné buly.

ZOSTAVY:
HC 05: Corbeil – Čížek, Rosandič, Gründling, Guimond, Kousalík, Biro, Jaborník, Kadura – White, Handzuš, Hudec – Surový, Kytnár, Kudrna – Kafka, Heizer, Handlovský – Lamper, Zigo, Matoušek.
KOŠICE: Hylák – Štrbák, Jánošík, Šeda, Philipp, Macejko, Cebák, Drgoň – Jenčík, Bartoš, Spilár – Suja, Hrnka, Lapšanský – Bartánus, Rachúnek, Bicek – Chovan, Sojčík, Kutálek – Bondra.