< sekcia Tipsport Liga

Nové Zámky si s dvadsiatkou poradili až po nájazdoch

Ilustračné foto. Foto: TASR

Favorit z Nových Zámkov sa ujal vedenia v 3. minúte, keď sa Fábry ocitol v samostatnom úniku a prekonal brankára Sklenára.

Piešťany 30. októbra (TASR) - Z vloženého zápasu Tipsport ligy vyšli víťazne Nové Zámky.

HK Orange 20 - MHC Mikron Nové Zámky 3:4 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 4. Golian (Lunter, Fafrák), 33. Urbánek (Fafrák), 43. Kollár (Boldižár) - 3. Fábry (Hatala, Slávik), 25. Zbořil (Ručkay, Bajtek), 59. Štrauch (Kudla), rozh. sam. nájazd Bajtek. Rozhodovali: Jonák, Mil. Novák - Konc, Frimmel, vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: 38. Džugan 5+20 min za pästný súboj, hrubosť, 57. Kupec 10 min za napadnutie hlavy a krku - 38. Rogoň 5+20 min za pästný súboj, hrubosť, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 189 divákov

HK Orange 20:

Sklenár – Štefanka, Kupec, Golian, Švec, Lavička, Nahálka, Romaňák, Boldižár – Urbánek, Kollár, Fafrák – Džugan, Giertl, Lunter – Havrila, Čenka, Záhradník – Svitana, Minárik, Juščák

MHC Mikron Nové Zámky:

Košarišťan – Kudla, Andersons, Juraško, Hain, Mich. Novák, Ordzovenský, Hatala, Henderson – Štrauch, Hruška, Nejezchleb – Jurík, Zbořil, Ručkay – Rogoň, Urban, Bajtek – Slávik, Fábry, Jakúbek

Favorit z Nových Zámkov sa ujal vedenia v 3. minúte, keď sa Fábry ocitol v samostatnom úniku a prekonal brankára Sklenára. Dvadsiatka však vyrovnala už o minútu neskôr zásluhou Goliana a na prvú prestávku sa išlo za stavu 1:1.

Nerozhodné skóre platilo aj po druhej dvadsaťminútovke, v ktorej opäť najprv viedli hostia a potom vyrovnali domáci. Presadili sa Novozámčan Zbořil v 25. a Urbánek v drese HK Orange v 33. minúte.

Na začiatku tretej tretiny sa prvýkrát dostali do vedenia mladíci gólom Kollára, ale ani oni neudržali náskok. V 59. minúte poslal Štrauch duel do predĺženia, v ktorom nepadol gól, o výsledku rozhodol v samostatných nájazdoch hosťujúci Bajtek.