< sekcia Tipsport Liga

V nominácii výberu SR na All Star je deväť Slovákov a päť legionárov

Na snímke vľavo generálny manažér Tipsport ligy Richard Lintner a vpravo tréner All Stars tímu Slovenska Ján Filc predstavili dres kapitána slovenského výberu Branka Radivojeviča počas tlačovej konferencie v Bratislave 23. januára 2018. Foto: TASR - Pavel Neubauer

V zostave majú zastúpenie všetky mužstvá z najvyššej súťaže.

Bratislava 28. januára (TASR) - V nominácii tímu slovenskej hokejovej Tipsport Ligy na All Stars Cup v Bratislave je deväť Slovákov a päť legionárov. Na výbere hráčov sa podieľal generálny manažér výberu Peter Bondra spolu s trénermi Jánom Filcom, Jánom Pardavým a Andrejom Kmečom.

V nominácii majú zastúpenie všetky mužstvá z najvyššej súťaže. Zvolen, Trenčín, Nitra a Poprad dodali dvoch hráčov, ostatné po jednom. "Mužstvá z troch krajín zložili kvalitné ligové výbery, museli sme preto reagovať. Dali sme dohromady menoslov, ktorý je pre divákov lákavý. Samozrejme, dôraz sme kládli na to, že chceme vyhrať. Ako znie v našom oficiálnom 'heštegu' - dáme im na bendžo," uviedol v tlačovej správe zaslanej TASR generálny manažér tímu Tipsport Ligy Peter Bondra. "Samotná Tipsport liga do tvorby menoslovu vstúpila len jediným rozhodnutím, a to nomináciou i keď najkontroverznejšieho hráča našej najvyššej súťaže Jozefa Sládoka, ale zároveň kapitána Detvy, ktorý napriek veľmi náročnej sezóne drží kolektív tímu spod Poľany mocne pokope," dodal riaditeľ Tipsport Ligy Richard Lintner.

All Star Cup 2018 sa uskutoční s medzinárodnou účasťou výberov Tipsport ligy, českej extraligy, rakúskej EBEL a nemeckej DEL premiérovo 17. februára na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Víťaz si okrem trofeje odnesie finančnú dotáciu 25-tisíc eur.

Nominácia tímu Tipsport ligy na All Stars Cup 2018 v Bratislave:

Brankári: Michal Valent (Trenčín), Tomáš Tomek (Žilina)

obrancovia: Nicolas Ross (Zvolen), Eduard Šedivý (Košice), Daniel Brejčák (Poprad), Jozef Sládok (Detva)

útočníci: Cason Hohmann (B. Bystrica), Timothy Coffman (Zvolen), Branko Radivojevič (Trenčín), Judd Blackwater, Marek Slovák (obaja Nitra), Patrik Svitana (Poprad), Štěpán Novotný (N. Zámky), Patrik Koyš (L. Mikuláš)

generálny manažér: Peter Bondra, tréneri: Ján Filc, Ján Pardavý (Trenčín), Andrej Kmeč (Nitra).

Harmonogram zápasov All Stars Cupu 2018:

13.30 h ČR - Rakúsko
14.30 h SR - Nemecko
15.30 h Nemecko - ČR
16.45 h otvárací ceremoniál
17.00 h SR - Rakúsko
18.00 h Rakúsko - Nemecko
19.00 h SR - ČR
20.00 h záverečný ceremoniál

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.