< sekcia Tipsport Liga

Nitra zdolala Martin o gól, prvé dva z celkovo deviatich padli v úvode

Na archívnej snímke radosť hokejistov Nitry Foto: TASR/Henrich Mišovič

V predĺžení mali šance obe mužstvá, rozhodol však až Henrich Ručkay 35 sekúnd pred koncom.

Martin 27. januára (TASR) - Ak niektorí diváci prišli na martinský štadión neskôr, nevideli úvodné dva góly. Najskôr Galamboš v 4. minúte prekonal Valenta, no už o 14 sekúnd neskôr potrestal nekoncentrovanosť domácich Tománek a vyrovnal. Zápas mal svižné tempo, útoky sa striedali pred oboma brankármi, ale obrany pracovali spoľahlivo, a tak sa strelci do šancí veľmi nedostávali. V 8. minúte Török vyskúšal Valenta, následne Lelkeš zaváhal na druhej strane pred Čechom a ten si v 12. minúte poradil aj s tečom Novotného. O dve minúty neskôr mali domáci šťastie, keď Stümpel v stopercentnej šanci netrafil prázdnu bránku. V 20. minúte ohrozili Valenta Dlouhý a Podzinš.

Na začiatku druhého dejstva Martin pri presilovke poriadne zatlačil favorita, ale Važanova strela opečiatkovala len žŕdku nitrianskej bránky. Potom sa roztrhlo vrece s gólmi. V 22. minúte chyby domácich v obrane potrestal zblízka Slovák - 1:2. O dve minúty neskôr Kolba trafil od modrej ľavý horný roh - 2:2. V 28. minúte sa dostal do sľubnej šance Bajtek, ale Mountfield sa ubránil. V 31. minúte opäť viedli martinskí hokejisti, keď peknú presilovkovú kombináciu zakončil gólom Važan. O tri minúty neskôr nezužitkoval veľkú príležitosť L. Novák a po ňom ani Mráz. V 36. minúte však veľký tlak hokejistov spod Zobora premenil na gól Stümpel a do tretice bolo vyrovnané.

V 42. minúte mohol Fujerík strhnúť vedenie na stranu Martina, ale pred Valentom nepochodil. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo aj teraz. Ešte v tej istej minúte domáci zabudli na Tománka a kanonier Nitry zabezpečil svojmu tímu tesné vedenie 4:3. Následne sa bojovalo o každý puk a domáci vyvinuli maximálnu snahu vyrovnať. Záver tretieho dejstva bol mimoriadne dramatický. Osemdesiatsedem sekúnd pred sirénou si tréner Török zobral oddychový čas a otvoril brankára Čecha. Martin za 19 sekúnd využil hru v šestici a Zucker vyrovnal. V predĺžení mali šance obe mužstvá, rozhodol však až Henrich Ručkay 35 sekúnd pred koncom a zaistil hosťom víťazstvo a dva body.

MHC Mountfield Martin - HK Nitra 4:5 pp (1:1, 2:2, 1:1 - 0:1)

Góly: 4. Galamboš (Zucker), 24. Kolba (Themár), 31. Važan (Markovič, Lojek), 59. Zucker (Lojek, Markovič) - 4. Tománek (L. Novák, Milo), 22. Slovák (H. Ručkay, Nádašdi), 36. Stümpel (H. Ručkay, Nádašdi), 42. Tománek (L. Novák, Štefanka), 65. H. Ručkay (Tománek). Rozhodovali: Štefík - Bednár, Gahan, vylúčení: 5:6 navyše Štefanka 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2300 divákov

Jaroslav Török, tréner Martina: "Bolo to dramatické stretnutie vo veľkom tempe. Chvíľami mi to už pripomínalo súboje v play off. Teší ma, že sme kvalitnému súperovi strelili štyri góly. Na druhej strane ma mrzí, že sme ich dostali až päť. Som rád, že za stavu 3:4 nám vyšli zmeny vo formáciách a pri hre bez brankára sme vyrovnali. Žiaľ, v predĺžení sme inkasovali. Získaný bod má pre nás cenu a v boji o siedme miesto môže veľa znamenať."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Oba tímy ukázali pozitívne prvky, hralo sa zo strany na stranu a tomu zodpovedá aj konečné skóre stretnutia. Pre nás bolo dôležité, že na góly domácich sme vždy dokázali odpovedať, čo nám dodalo psychické sily. Škoda, že sme v závere inkasovali štvrtý gól. Napokon sme radi, že sme vyhrali v predĺžení a zabezpečili si dva body."

Tipsport extraliga - 45. kolo:

ŠHK 37 Piešťany - Dukla Trenčín 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)

Góly: 33. Kutálek, 37. Kutálek (Leppänen), 39. Kutálek (Jaborník, Pašek), 43. Rapáč (Leppänen, Pašek) - 3. Hudec (Briestenský, Nemec), 26. Nemec (Šišovský, Melichárek), 30. Nemec (Dudáš, Hlinka). Rozhodovali: Jonák - Stanzel, Výleta, vylúčení: 1:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1174 divákov

HK 36 Hant Skalica - HK Poprad 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly: 35. Brendl - 15. Paukovček (Suchý, Bartečko), 18. Štals (Kasík, Hvila), 41. Bartečko. Rozhodovali: J. Konc - Orolín, Tvrdoň, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, 693 divákov

HC'05 B. Bystrica - MsHK Žilina 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Góly: 9. Bendík (Gachulinec, Zigo), 10. Gašpar (Kadura, Kytnár), 26. Matoušek (Kafka, Handzuš) - 45. Ďurkech. Rozhodcovia Lokšík - Sčensný, Šefčík, vylúčení 2:3, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, 1308 divákov.

HC Košice - HKM Zvolen 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 4. Bicek (Lapšanský), 18. Philipp (Černák, Rachůnek), 39. Rachůnek (Lapšanský, Bicek). Rozhodovali: Baluška, Novák - Smrek, Korba, vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2889 divákov