< sekcia Tipsport Liga

Zvolenčania košickú bránu nerozvlnili, východniari skórovali trikrát

Na snímke radosť hráčov Košíc po prvom góle, druhý sprava v pozadí autor gólu Jiří Bicek v 45. kole hokejovej Tipsport extraligy medzi HC Košice - HKM Zvolen v Košiciach 27. januára 2015. Foto: TASR - František Iván

Samuel Baroš sa na ľade v Steel aréne postavil do zvolenskej bránky prvýkrát v sezóne.

Košice 27. januára (TASR) - Ani lukratívnejší súper zo Zvolena neprilákal v pracovný deň do Steel arény viac ako 2889 divákov. Tí, čo prišli, videli od úvodného buly atraktívny hokej a útočný nápor domácich hokejistov na Samuela Baroša, ktorý sa postavil do zvolenskej bránky prvýkrát v sezóne. Hrnka za jeho chrbát v 2. minúte ešte puk neprepasíroval, o dve minúty neskôr však zvolenská defenzíva neustrážila Lapšanského s Bicekom a Košice viedli. Melicherčík mal výraznejšiu prácu až v 8. minúte, Zvolen však zo svojej útočnej chvíľky nevyťažil a do konca prvej tretiny sa musel brániť domácim ofenzívnym lavínam. Baroš úspešne odolával pri šanciach Lapšanského, Biceka či Bondru, no v 18. minúte pred ním Černákovu strelu tečoval Philipp a bolo 2:0.

V druhej tretine nasadili tímy opäť vysoké tempo. Najskôr sa hostia neúspešne snažili o zníženie a následne sa k slovu opäť dostali "oceliari". V polovici stretnutia sa hra prelievala zo strany na stranu, Košice zahadzovali jednu šancu za druhou. Aktívni boli najmä Rachůnek, Černák či Bicek, no na druhej strane sa musel mať na pozore aj Melicherčík. Vytúžený tretí gól sa Košiciam podarilo streliť v 39. minúte, Bicek na ľavom kruhu prenechal puk Rachůnkovi a jeho excelentná strela švihom zapadla za Barošov chrbát - 3:0.

Na začiatku tretieho dejstva sa Zvolen dostal do veľkej príležitosti, pri Melicherčíkovi však stálo tentoraz aj šťastie. Hostia síce naďalej bojovali, snažili sa dosiahnuť kontaktný gól, ale minimálne o krok vždy zaostávali za kombinačnou hrou svojho súpera. Tomu nestačil ani trojgólový náskok a v závere tretej časti mal ešte niekoľko možností na zveľadenie náskoku. Gólu sa však nedočkal po Chovanovom pokuse spoza bránky, Štrbákovej zblokovanej strele a následne ani Bicekovej aktivite.

HC Košice - HKM Zvolen 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 4. Bicek (Lapšanský), 18. Philipp (Černák, Rachůnek), 39. Rachůnek (Lapšanský, Bicek). Rozhodovali: Baluška, Novák - Smrek, Korba, vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2889 divákov

Peter Oremus, tréner Košíc: "Od začiatku hráči plnili to, čo sme si pred zápasom povedali. Začali veľmi dobre, boli rýchli, agresívni, vytvárali si šance a dávali aj góly. V druhej tretine sme mali niekoľko vylúčení, ale aj v našom oslabení prišli ďalšie šance. S ich realizáciou to však bolo slabšie. Musím skonštatovať, že za päť dní odohrať tri zápas bolo veľmi náročné, no zvládli sme to k spokojnosti. Zabral celý kolektív, výborný bol aj brankár Melicherčík."

Josef Turek, tréner Zvolena: "Narazili sme na lídra tabuľky, s ktorým sme odohrali dobrý zápas. Rýchlo sme síce prehrávali, potom hráči málo korčuľovali, ale aj napriek tomu sme mali šance. Keď strelili domáci druhý a po ňom aj tretí gól, mali tento zápas pevne vo svojich rukách. Vyhral lepším tím a tým boli Košice."

Tipsport extraliga - 45. kolo:

ŠHK 37 Piešťany - Dukla Trenčín 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)

Góly: 33. Kutálek, 37. Kutálek (Leppänen), 39. Kutálek (Jaborník, Pašek), 43. Rapáč (Leppänen, Pašek) - 3. Hudec (Briestenský, Nemec), 26. Nemec (Šišovský, Melichárek), 30. Nemec (Dudáš, Hlinka). Rozhodovali: Jonák - Stanzel, Výleta, vylúčení: 1:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1174 divákov

HK 36 Hant Skalica - HK Poprad 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly: 35. Brendl - 15. Paukovček (Suchý, Bartečko), 18. Štals (Kasík, Hvila), 41. Bartečko. Rozhodovali: J. Konc - Orolín, Tvrdoň, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, 693 divákov

MHC Mountfield Martin - HK Nitra 4:5 pp (1:1, 2:2, 1:1 - 0:1)

Góly: 4. Galamboš (Zucker), 24. Kolba (Themár), 31. Važan (Markovič, Lojek), 59. Zucker (Lojek, Markovič) - 4. Tománek (L. Novák, Milo), 22. Slovák (H. Ručkay, Nádašdi), 36. Stümpel (H. Ručkay, Nádašdi), 42. Tománek (L. Novák, Štefanka), 65. H. Ručkay (Tománek). Rozhodovali: Štefík - Bednár, Gahan, vylúčení: 5:6 navyše Štefanka 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2300 divákov

HC'05 B. Bystrica - MsHK Žilina 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Góly: 9. Bendík (Gachulinec, Zigo), 10. Gašpar (Kadura, Kytnár), 26. Matoušek (Kafka, Handzuš) - 45. Ďurkech. Rozhodcovia Lokšík - Sčensný, Šefčík, vylúčení 2:3, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, 1308 divákov.