< sekcia Trenčiansky kraj

Budovu SOŠ Vansovej v Prievidzi čaká rekonštrukcia za asi 280.000 eur

Erb mesta Prievidza Foto: Heraldický register

SOŠ T. Vansovej v tomto školskom roku navštevuje 783 žiakov, ktorí sa vzdelávajú v odboroch v oblasti stavebníctva, strojárstva, umeleckoremeselnej výroby, elektrotechnického a dopravného priemyslu.

Prievidza 13. apríla (TASR) - Budovu Strednej odbornej školy (SOŠ) na Ulici T. Vansovej v Prievidzi čaká rozsiahla rekonštrukcia. Investícia sa bude realizovať z dotácie vo výške 280.000 eur, ktorú Trenčianskemu samosprávnemu kraju (TSK) ako zriaďovateľovi školy odsúhlasila vláda na svojom výjazdovom rokovaní koncom marca v Trenčíne.

"Budova SOŠ T. Vansovej je stará, jej plášť je neudržiavaný, strecha je v havarijnom stave, okná nevyhovujúce z hľadiska termoizolačných vlastností," ozrejmila pre TASR potrebu rekonštrukcie vedúca Oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu TSK Jana Paulínyová.

Spresnila, že na škole sa bude realizovať oprava jej strechy vrátane zateplenia, rekonštrukcia šatní na učebne a výmena starých okien za nové plastové.

Presný termín opráv známy zatiaľ nie je. "Najskôr musí prebehnúť verejné obstarávanie na dodávateľa prác v zmysle platnej legislatívy. Rekonštrukciu by však bolo ideálne realizovať v mesiacoch júl až august, teda počas letných prázdnin," poznamenala Paulínyová.

SOŠ T. Vansovej v tomto školskom roku navštevuje 783 žiakov, ktorí sa vzdelávajú v odboroch v oblasti stavebníctva, strojárstva, umeleckoremeselnej výroby, elektrotechnického a dopravného priemyslu. V nadväznosti na optimalizáciu stredného školstva v kraji sa k nej v polovici roka 2012 pričlenili odbory zrušenej SOŠ polytechnickej na Ulici Falešníka. Je jedinou školou v Prievidzi, ktorá pripravuje žiakov na prácu v oblasti remesiel.