< sekcia Trenčiansky kraj

Výmena dopravných značiek obmedzí počas víkendov dopravu na D1

Na úseku kysuckej diaľnice D3 zo Svrčinovca po Skalité sa uskutočnilo 30. októbra 2013 v Skalitom slávnostné poklepanie základného kameňa. S výstavbou cesty pritom združenie firiem Váhostav-SK, Doprastav, Strabag a Metrostav začalo v piatok 25. októbra 2013. Diaľnica D3 má napojiť Slovensko na severného suseda – Poľsko. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) začne v sobotu 18. apríla na diaľnici D1 v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) s výmenou zvislého vodorovného značenia.

Trenčín 17. apríla (TASR) – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) začne v sobotu 18. apríla na diaľnici D1 v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) s výmenou zvislého vodorovného značenia. Výmena veľkoplošných dopravných značiek si vyžiada uzatvorenie niektorých úsekov diaľnice.

Ako TASR informovala hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková, nové veľkoplošné dopravné značky budú v novom grafickom prevedení, použije sa nový typ písma. Zároveň sa zmenia názvy dvoch križovatiek. Výmena značiek si vyžiada aj úplnú uzávierku dopravy.

"Zvislé dopravné značenie sa doplní a vymení na úseku diaľnice D1 medzi križovatkami Horná Streda a Chocholná. Dopravné značenie sa vymení aj na odpočívadle Beckov (obojstranné) a Kostolná (vpravo). V križovatke Lúka a Nové Mesto nad Váhom dôjde k demontáži dvoch portálových konštrukcií," priblížila Žgravčáková.

Ako dodala, niektoré vybrané miesta si pri demontáži starých a montáži nových portálových dopravných značiek budú vyžadovať úplné uzatvorenie premávky, na 10 až 15 minút v príslušnom jazdnom páse.

"Tieto práce budú realizované vo vybraných hodinách v sobotu a v nedeľu. Pri ostatných prácach sa doprava obmedzí len čiastočne, doprava sa presmeruje z dvoch do jedného jazdného pruhu. Pôvodný názov križovatky Rakoľuby sa zmení na Nové Mesto nad Váhom, križovatka Chocholná dostane pomenovanie Trenčín-juh. Práce na výmene dopravného značenia potrvajú do 31. mája," uzavrela hovorkyňa NDS.