Trenčiansky kraj

Bojnické kúpele plánujú investície za asi 60 miliónov eur

Investícia do dvojhotela predstavuje 50 miliónov eur, do malého zábavného parku 9,2 milióna eur. Tieto projekty majú Kúpele Bojnice ambíciu financovať z vlastných prostriedkov.

Muž postrelený v Považskej Bystrici prežil, policajti pátrali v Hatnom

Tridsaťročný Patrik, ktorý s prestreleným krkom v piatok (17.4.) popoludní priviezol do považskobystrickej nemocnice už mŕtveho 40-ročného Erika, je stále v umelom spánku.

Prvé známky s parnými rušňami vyslali do sveta poštovými holubmi

Známky najskôr opečiatkovali príležitostnými pečiatkami, priviazali holubom o nohy a vypustili.

Streľba v Považskej Bystrici: Spolujazdec zomrel, vodič ťažko zranený

Streľbu TASR potvrdila trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.,aktualizované 

V Hornonitrianskom múzeu sprístupnili netradičnú výstavu

Návštevníci výstavy s názvom Faleristika pre každého si môžu pozrieť desiatky rôznych vyznamenaní, radov a medailí z čias pred 1. svetovou vojnou až po súčasnosť.

Výmena dopravných značiek obmedzí počas víkendov dopravu na D1

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) začne v sobotu 18. apríla na diaľnici D1 v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) s výmenou zvislého vodorovného značenia.

Na prievidzskom sídlisku Kopanice zmodernizovali osvetlenie

Súčasťou projektu bola aj výmena 159 kusov svietidiel na jestvujúcich stožiaroch verejného osvetlenia na ulici Na Karasiny a v priľahlých uličkách.

Správa ciest TSK opravuje výtlky na svojich cestách priebežne

Počas letných mesiacov vykonáva SC TSK opravy výtlkov teplou, asfaltom obaľovanou zmesou alebo technológiou Jetpacher, kde chemicky zreaguje kamenivo s asfaltovou emulziou.

Stovky rybárov trávili čas pri potokoch, začala sa pstruhová sezóna

Po pol roku hájenia rýb sa totiž začala pstruhová sezóna. Stovky rybárov lemovali horské toky aj na hornej Nitre, aby si ulovili pstruha potočného či dúhového, alebo sivoňa potočného.

Za modernizáciu kina v Partizánskom zaplatí radnica takmer 200.000 eur

Panoramatické 3D kino ročne navštívi približne 25.000 ľudí. Aktuálne prebiehajúca modernizácia.

Velux v Partizánskom bude prijímať nových zamestnancov, postaví i halu

Dánsky koncern má výrobné závody v 11 štátoch a obchodné zastúpenie takmer v 40 krajinách sveta, dovedna zamestnáva približne 10.000 ľudí.

Budovu SOŠ Vansovej v Prievidzi čaká rekonštrukcia za asi 280.000 eur

SOŠ T. Vansovej v tomto školskom roku navštevuje 783 žiakov, ktorí sa vzdelávajú v odboroch v oblasti stavebníctva, strojárstva, umeleckoremeselnej výroby, elektrotechnického a dopravného priemyslu.

Na zámok v Bojniciach zavítajú mŕtve nevesty

Medzinárodný festival duchov a strašidiel s podtitulom Mŕtve nevesty sa uskutoční v termínoch od 30. apríla do 2. mája, od 7. do 10. mája a od 15. do 17. mája.

MYJAVA: Šesťstoročná lipa je prírodným skvostom kopaníc

Lipa je vysoká okolo 16 metrov, obvod koruny je 11 metrov a obvod kmeňa 1015 centimetrov. V útrobách kmeňa lipy sa údajne počas druhej svetovej vojny ukrývali partizáni pred nemeckými vojakmi. ,aktualizované 

V dome pani Koléniovej vyhlásil Ľ. Štúr nezávislosť slovenského národa

Historické udalosti pripomína od roku 1968 Slovenské národné múzeum – Múzeum slovenských národných rád.

KOSTOLNÁ-ZÁRIEČIE: Kláštor bol centrom prevýchovy mladých rehoľníkov

Násilnú likvidáciu kláštorov počas noci z 13. na 14. apríla 1950 si dnes v priestoroch kláštora pripomenula Konfederácia politických väzňov Slovenska.

Slivovica je Mijafsko v skvapalnenom stave, tvrdia Myjavčania

"Dalo by sa povedať, že je to celý náš región prekvasený storočiami, uvarený udalosťami a skvapalnený do jednej jedinej kvapky. A tak ako ona silný a dobrý," uvádza Feriancová vo svojej publikácii.

Na diaľnici D1 čakajú na vodičov dopravné obmedzenia

Na diaľnici D1 pri Trenčíne vykonávajú údržbu na diaľničnom privádzači do Trenčína, premávka je zúžená do jedného jazdného pruhu.

Pozastavená platba za Nezábudku v Myjave utlmila investičné akcie

Aj vďaka príchodu investorov a vzniku priemyselného parku je dnes miera nezamestnanosti v okrese Myjava pod hranicou ôsmich percent.

Mesto Myjava kraľuje kraju sliviek, folklóru a národnej histórie

Myjavu preslávili najmä slivky, autentický folklór, bývalá armatúrka, charakteristická kopaničiarska príroda, v posledných rokoch i futbal či volejbal, no predovšetkým mnoho významných osobností.