< sekcia Trnavský kraj

Jazdite opatrne: Polícia upozorňuje na akciu v Trnavskom kraji

Ilustračné foto. Foto: TASR - Štefan Puškáš

Policajti sa počas akcie zamerajú na dodržiavanie rýchlosti, na vodičov, na telefonovanie za volantom, na povinnosti vodičov voči chodcom a na nemotorových účastníkov cestnej premávky.

Trnava 2. februára (TASR) – V Trnavskom kraji prebieha v piatok policajná akcia. Na bezpečnosť na cestách dohliada zvýšený počet dopravných hliadok a hliadok poriadkovej polície, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Martina Kredatusová.

Policajti sa počas akcie zamerajú na dodržiavanie rýchlosti, na vodičov, ktorí zvyknú počas šoférovania telefonovať, na povinnosti vodičov voči chodcom a na nemotorových účastníkov cestnej premávky, čiže chodcov a cyklistov.

Polícia vodičom odporúča, aby jazdili bezpečne, s ohľadom na poveternostné podmienky. Nemotorovým účastníkom, aby nezabúdali na reflexné prvky a vodiči ich tak mohli včas uvidieť. "Pripomíname, že je zakázané počas vedenia vozidla používať telefón okrem systému "voľné ruky" alebo vykonávať inú obdobnú činnosť, ktorá nesúvisí s vedením vozidla," doplnila hovorkyňa.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.