< sekcia Trnavský kraj

Na regeneráciu verejného priestranstva získa Skalica 180.000 eur

Mesto Skalica, archívne foto. Foto: TASR

Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku bude podpísaná v najbližších dňoch.

Skalica 7. februára (TASR) – V rámci Integrovaného regionálneho operačného programu bola mestu Skalica schválená dotácia na účel zveľadenia prostredia. Ide o projekt s názvom Regenerácia vnútrobloku sídliska na ulici Mallého.

Dotáciu na projekt vo výške 181.514,66 eur schválil Európsky fond regionálneho rozvoja. Skalica bude projekt spolufinancovať piatimi percentami v celkovej sume 9553,40 eur. Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku bude podpísaná v najbližších dňoch. So samotnou realizáciou mesto plánuje začať v roku 2018.

"V rámci projektu bude v tejto lokalite obnovených päť ihrísk určených na pohybové hry pre mladšie i staršie deti. Okrem toho na ihriskách nájdu Skaličania aj nové hojdačky, asfaltové ihrisko, či moderné prvky, ktoré sú atraktívne najmä pre najmenšie deti," uviedol viceprimátor mesta Skalica Milan Roman.

Obnovou prejdú aj chodníky a asfaltové komunikácie, ktoré slúžia ako prístup ku kontajnerovým stojiskám. "Dôležité je aj okolie a prostredie, v ktorom sa budú deti hrať. Preto chceme zregenerovať aj stromovú vegetáciu v tejto oblasti. Vďaka výsadbe kvitnúcich cibuľovín bude tiež na sídlisku implementovaný lesný ekosystém, ktorého cieľom je dosiahnuť v budúcnosti prirodzený efekt," dodal viceprimátor. Regeneráciou prejdú aj predzáhradky súčasných bytových domov i trávnaté plochy v okolí ulice.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.