Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila
< sekcia Atletika

Atletika: V hode diskom zvíťazila Američanka Tausagová

Laulauga Tausagaová zo Spojených štátov amerických reaguje po zisku zlatej medaily vo finále hodu diskom žien počas majstrovstiev sveta v atletike v Budapešti v utorok 22. augusta 2023. Foto: TASR/AP

Tausagová zdolala favorizovanú krajanku Valarie Allmanovú, úradujúca olympijská šampiónka skončila druhá hodom dlhým 69,23.

Budapešť 22. septembra (TASR) - Američanka Laulauga Tausagová sa stala prekvapujúcou víťazkou súťaže v hode diskom na atletických MS v Budapešti výkonom 69,49 m. Pre USA zariadila v disciplíne vôbec prvé zlato v histórii.

Tausagová zdolala favorizovanú krajanku Valarie Allmanovú, úradujúca olympijská šampiónka skončila druhá hodom dlhým 69,23. Bronz si vybojovala obhajkyňa titulu z Eugene Feng Pin z Číny výkonom 68,20.