Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila
< sekcia Atletika

Chôdzu na 20 km vyhral Španiel Martin, Černý na 34. mieste

panielsky chodec Álvaro Martín sa teší z víťazstva v chôdzi mužov na 20 km na MS v atletike 19. augusta 2023 v Budapešti. FOTO TASR/AP Foto: TASR/AP

Na druhom mieste prišiel do cieľa Švéd Perseus Karlström, ktorý za víťazom zaostal o sedem sekúnd, o ďalších osem sekúnd za ním skončil na bronzovej pozícii Brazílčan Caio Bonfim.

Budapešť 19. augusta (TASR) - Španielsky chodec Alvaro Martin triumfoval na atletických MS v Budapešti v chôdzi na 20 km. Úradujúci majster Európy zvíťazil vo svetovom výkone roka 1:17:32 h. Slovenský reprezentant Dominik Černý obsadil 34. priečku časom 1:23:42, čím si o deväť sekúnd vylepšil osobný rekord.

Na druhom mieste prišiel do cieľa Švéd Perseus Karlström, ktorý za víťazom zaostal o sedem sekúnd, o ďalších osem sekúnd za ním skončil na bronzovej pozícii Brazílčan Caio Bonfim. Preteky nezvládli Japonci, ktorí pred rokom obsadili prvé dve priečky. Strieborný z MS v Eugene Koki Ikeda síce od úvodu nastolil rýchle tempo a 15 km sa pohyboval sám na čele, no došli mu sily a napokon sa nedostal ani do prvej desiatky, rovnako ako obhajca zlata Tošikazu Jamaniši.