< sekcia Atletika

MS: Zlato v behu na 800 m prekvapujúco do Ugandy vďaka Nakaayiovej

Halimah Nakaayiová z Ugandy sa teší po zisku zlatej medaily vo finále žien na 800 m na MS v atletike v katarskej Dauhe 30. septembra 2019. Foto: TASR/AP

Až tretia dobehla ďalšia americká bežkyňa Ajee Wilsonová, ktorej v tejto sezóne patrí suverénne najlepší čas sezóny.

Dauha 30. septembra (TASR) - Prekvapujúcou víťazkou v behu na 800 m na atletických MS v Dauhe sa stala Halimah Nakaayiová z Ugandy v národnom rekorde 1:58.04 min. Striebro získala Američanka Raevyn Rogersová v čase 1:58.18. Až tretia dobehla ďalšia americká bežkyňa Ajee Wilsonová, ktorej v tejto sezóne patrí suverénne najlepší čas sezóny. Lenže vo finále v Dauhe si zle rozložila sily, na cieľovej rovinke úplne vytuhla a dokončila za 1:58.84.

Finále:

Ženy - 800 m: 1. Halimah Nakaayiová (Uga.) 1:58,04 min - národný rekord, 2. Raevyn Rogersová 1:58,18, 3. Ajee Wilsonová (obe USA) 1:58,84, 4. Winnie Nanyondová (Uga.) 1:59,18, 5. Eunice Jepkoechová Sumová (Keňa) 1:59,71, 6. Natoya Gouleová (Jam.) 2:00,11, 7. Rababe Arafiová (Mar.) 2:00,48, 8. Ce'Aira Brownová (USA) 2:02,97