< sekcia Atletika

Slovenskí atléti na MS v Pekingu: Pozrite, kedy im treba držať palce

Na snímke slovenská reprezentantka v hode kladivom Martina Hrašnová. Foto: TASR - Martin Baumann

Prvým so slovenských športovcov, ktorý sa na MS predstaví, je Marcel Lomnický.

Peking 20. augusta (TASR) - Štatistický prehľad pred 15. majstrovstvami sveta v Pekingu (22.-30. augusta), vizitky Slovákov a program:

Budú reprezentovať
Muži

Jozef Repčík (800 m, 3. 8. 1986, BK HNTN Bratislava, 1:44,94, 1:45,40, Marcel Lopuchovský, účasť na MS: 2007 – rozbehy 33., 2009 – rozbehy 42., 2013 - rozbehy 31.)
Matúš Bubeník (výška, 14. 11. 1989, AC Stavbár Nitra, 231 cm v hale/229 vonku, 229 cm, Svatoslav Ton, účasť na MS: premiéra)
Marcel Lomnický (kladivo, 6. 7. 1987, VŠC Dukla B. Bystrica, 79,16, 77,63, bez trénera, účasť na MS: 2011 - 21. v kvalif., 2013 - 8. vo finále)
Patrik Žeňúch (oštep, 30. 12. 1990, VŠC Dukla B. Bystrica, 84,83, 82,51, Jozef Hanušovský, účasť na MS: premiéra)
Anton Kučmín (chôdza na 20 km, 7. 6. 1984, VŠC Dukla B. Bystrica, 1:21:59, 1:26:53, Matej Spišiak, účasť na MS: 2007 - vzdal (50 km), 2011 - 17., 2013 - 21.)
Matej Tóth (chôdza na 50 km, 10. 2. 1983, VŠC Dukla B. Bystrica, 3:34:38, 3:34:38, Matej Spišiak, účasť na MS: 2005: 20 km – 21., 2007 - 14. (20 km), 2009 - 9. (20 km), 10. (50 km), 2011 - 13. (20 km), dnf (50 km), 2013 - 5. (50 km)
Dušan Majdán (chôdza na 50 km, 8. 9. 1987, VŠC Dukla B. Bystrica, 3:53:36, 4:05:23, Matej Spišiak, účasť na MS: 2013 - 29.)
Martin Tišťan (chôdza 50 km, 12. 11. 1992, VŠC Dukla B. Bystrica, 4:02:26, 4:02:26, Roman Benčík, účasť na MS: premiéra)

Ženy
Iveta Putalová (400 m, 24. 3. 1988, BK HNTN Bratislava, 52,18, 52,18, Marcel Lopuchovský, účasť na MS: premiéra)
Lucia Hrivnák Klocová (800 m, 20. 11. 1983, 1:58,51, 2:00,40, AK ZTS Martin Pavel Slouka, účasť na MS: 2003 – 11. v semifinále, 2005 - 14. v semifinále, 2007 - 9. v semifinále, 2009 - 17. v semifinále, 2011 - 18. v semifinále)
Katarína Berešová (maratón, 10. 10. 1987, TJ Obal servis Košice, 2:36:20, 2:36:20, Gabriel Valiska, účasť na MS: premiéra)
Jana Velďáková (diaľka, 3. 6. 1981, VŠC Dukla B. Bystrica, 672, 668, Radoslav Dubovský, účasť na MS: 2007 - 12., 2009 - 32. v kvalif., 2013 - 19. v kvalif.)
Dana Velďáková (trojskok, 3. 6. 1981, VŠC Dukla B. Bystrica, 14,51, 14,27, Radoslav Dubovský, účasť na MS: 2005 - 17. v kvalifikácii, 2007 - 12. vo finále, 2009 - 8. vo finále, 2011 - 11. vo finále, 2013 - 11. vo finále)
Martina Hrašnová (kladivo, 21. 3. 1983, VŠC Dukla B. Bystrica, 76,90, 74,27, Jiří Koukal, Jozef Párička, účasť na MS: 2001 - 23. v kvalifikácii, 2007 - 13. v kvalifikácii, 2009 - 3., 2013 - 21.)
Mária Gáliková (chôdza na 20 km, 21. 8. 1980, VŠC Dukla B. Bystrica, 1:31:42, 1:31:42, Roman Benčík, účasť na MS: 2 x 24. miesto 2005 a 2007, 2 x DNF 2009 a 2013)
Mária Czaková (chôdza na 20 km, 2. 10. 1988 VŠC Dukla B. Bystrica, 1:32:23, 1:32:23, Martin Pupiš, Matej Spišiak, účasť na MS: 2011 - 30., 2013 - 50.)

Program MS


1. deň, sobota 22.8.
1:35 MARATÓN M F 3:00 100m PR. Ž 7BOJ 3:30 KLADIVO M Q A (Lomnický) 4:10 GUĽA Ž Q A+B 4:20 VÝŠKA Ž 7BOJ A+B 4:25 3000m SC M R 4:55 KLADIVO M Q B 5:15 1500m Ž R 5:50 800m M R (Repčík)
večer: 12:30 GUĽA Ž 7BOJ A+B 12:35 400m PR. M R 12:40 ŽRĎ M Q A+B 13:10 TROJSKOK Ž Q A+B (D. Velďáková) 13:20 100m M R 14:05 GUĽA Ž F 14:15 200m Ž 7BOJ 14:50 10,000m M F

2. deň, nedeľa 23.8.
predpoludním: 2:30 20km chôdza M F (Kučmín) 3:00 DIAĽKA Ž 7BOJ A+B 3:10 100m Ž PRE.R 4:05 GUĽA M Q A+B 4:25 400m PR. Ž R 4:50 OŠTEP Ž 7BOJ A 5:10 400m M R 6:00 100m Ž R 6:05 OŠTEP Ž 7BOJ B večer: 12:30 KLADIVO M F (Lomnický?) 12:40 400m PR. M SF 13:10 100m M SF 13:30 GUĽA M F 13:40 800m Ž 7BOJ 14:15 800m M SF (Repčík?) 14:45 1500m Ž SF 15:15 100m M F

3. deň, pondelok 24.8.
predpoludním: 3:30 ŽRĎ Ž Q A+B 3:35 DISK Ž Q A 3:45 3000m SC Ž R 4:00 DIAĽKA M Q A+B 4:45 400m Ž R (Putalová) 4:55 DISK Ž Q B
večer: 13:00 OŠTEP M Q A (Žeňúch) 13:05 ŽRĎ M F 13:10 400m PR. Ž SF 13:30 TROJSKOK Ž F (D. Velďáková?) 13:40 100m Ž SF 14:05 400m M SF 14:25 OŠTEP M Q B (Žeňúch) 14:35 10,000m Ž F 15:15 3000m SC M F 15:35 100m Ž F

4. deň, utorok 25.8.
večer: 13:00 DISK Ž F 13:05 400m Ž SF (Putalová?) 13:25 DIAĽKA M F 13:30 200m M R 14:25 400m PR. M F 14:35 1500m Ž F 14:55 800m M F (Repčík?)

5. deň, streda 26.8.
predpoludním: 3:30 KLADIVO Ž Q A (Hrašnová) 3:35 5000m M R 4:00 TROJSKOK M Q A+B 4:25 800m Ž R (Hrivnák Klocová) 4:55 KLADIVO Ž Q B (Hrašnová) 5:20 110m PR. M R
večer: 13:00 ŽRĎ Ž F 13:05 OŠTEP M F (Žeňúch?) 13:15 200m Ž R 14:10 400m PR. Ž F 14:30 200m M SF 15:00 3000m SC Ž F 15:25 400m M F

6. deň, štvrtok 27.8.
predpoludním: 3:30 DISK M Q A 3:35 VÝŠKA Ž Q A+B 3:40 5000m Ž R 4:20 DIAĽKA Ž Q A+B (J. Velďáková) 4:35 1500m M R 4:50 DISK M Q B 5:15 100m PR. Ž R
večer: 13:00 KLADIVO Ž F (Hrašnová?) 13:05 110m PR. M SF 13:10 TROJSKOK M F 13:35 200m Ž SF 14:05 800m Ž SF (Hrivnák Klocová?) 14:40 400m Ž F (Putalová?) 14:55 200m M F

7. deň, piatok 28.8.
predpoludním: 2:30 20km chôdza Ž F (Gáliková, Czaková) 3:00 100m M 10BOJ 3:45 VÝŠKA M Q A+B (Bubeník) 4:05 DIAĽkA M 10BOJ A+B 5:55 GUĽA M 10BOJ A+B
popoludní: 10:15 VÝŠKA M 10BOJ A+B 13:00 OŠTEP Ž Q A 13:25 100m PR.Ž SF 13:50 DIAĽKA Ž F (J. Velďáková?) 13:55 1500m M SF 14:20 400m M 10BOJ 14:25 OŠTEP Ž Q B 15:00 200m Ž F 15:20 110m PR. M F 15:35 100m PR. Ž F

8. deň, sobota 29.8.
predpoludním: 1:30 50km chôdza M F (Tóth, Majdán, Tišťan) 3:00 110m PR. M 10BOJ 4:05 DISK M 10BOJ A 4:15 4x400m Ž R 4:40 4x400m M R 5:20 DISK M 10BOJ B 6:00 4x100m Ž R 6:20 4x100m M R 7:15 ŽRĎ M 10BOJ A+B
popoludní: 11:00 OŠTEP M 10BOJ A 12:20 OŠTEP M 10BOJ B 12:30 VÝŠKA Ž F 13:15 800m Ž F (Hrivnák Klocová?) 13:30 5000m M F 13:50 DISK M F 14:10 1500m 10BOJ 14:50 4x100m Ž F 15:10 4x100m M F

9. deň, nedeľa 30.8.
predpoludním: 1:30 MARATÓN Ž F (Berešová) popoludní 12:30 VÝŠKA M F (Bubeník?) 12:45 OŠTEP Ž F 13:15 5000m Ž F 13:45 1500m M F 14:05 4x400m Ž F 14:25 4x400m M F