Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav
< sekcia Atletika

Vuletová ovládla diaľku svetovým výkonom roka 714 cm

Srbská diaľkarka Ivana Vuletová získala zlatú medailu na MS v atletike 20. augusta 2023 v Budapešti. Foto: TASR/AP

Druhá skončila Američanka Tara Davisová-Woodhallová výkonom 691.

Budapešť 20. septembra (TASR) - Srbská diaľkarka Ivana Vuletová sa na atletických MS v Budapešti dočkala prvej zlatej medaily z globálneho podujatia. Tridsaťtriročná veteránka zvíťazila vo svetovom výkone roka 714 cm.

Srbka prekonala hranicu 7 m vo finále ako jediná. Už v druhom pokuse dopadla na hranicu 705, no svoj najlepší skok sezóny si odložila na piatu sériu. Vuletová získala už dvakrát titul majsterky Európy, z MS však mala doteraz na konte iba dva bronzy, rovnaký kov vybojovala aj na OH 2016 v Riu de Janeiru. Druhá skončila Američanka Tara Davisová-Woodhallová výkonom 691, bronzovú medailu získala posledným skokom dlhým 688 cm Rumunka Alina Rotaruová-Kottmannová. Preteky poznačila neúčasť zranenej úradujúcej olympijskej víťazky i obhajkyne titulu Malaiky Mihambovej.