Počas demonštrácie v Odese utrpelo zranenia šesť policajtov

Ukrajinské médiá uviedli, že v mestskom parku sa zhromaždilo približne 200 demonštrantov, pričom niektorí mali na hlavách lyžiarske kukly a boli vyzbrojení štipľavými sprejmi, palicami a lopatami.

Do Libanonu sa vrátim v nasledujúcich dňoch, oznámil Harírí v Paríži

Paríž bolo prvá cesta Saada Harírího do zahraničia mimo Saudskej Arábie po tom, ako 4. novembra oznámil cez televízne kamery svoje odstúpenie z funkcie.

Hasiči nevedia zvládnuť požiar koliby pri diaľnici smerom na Prahu

Hasiči už v tomto prípade vyhlásili štvrtý - najvyšší - stupeň poplachu, ktorý platí pri mimoriadnych situáciách. Dôvodom je nedostatok vody, ktorú musia do oblasti dovážať.

Časť maďarskej opozície žiada zmenu a spravodlivosť v roku 2018

Na zhromaždenie, ktoré sa malo pôvodne konať 23. októbra počas štátneho sviatku protikomunistickej revolúcie z roku 1956 a ktoré organizátori pre počasie odvolali niekoľko stoviek protestujúcich.

Macron prijal v Elyzejskom paláci libanonského premiéra Harírího

Harírí pricestoval do Francúzska v sobotu nadránom. Macron pozval v stredu Harírího aj s rodinou do Francúzska a zdôraznil, že mu neponúka politický exil.

Európsky dvor audítorov kritizoval postup EK pri pomoci Grécku

Podľa Európskeho dvoru audítorov záchranné programy pomohli zvýšiť finančnú stabilitu Grécka rovnako ako presadiť reformy v krajine. Avšak len obmedzene prispeli k oživeniu gréckej ekonomiky.

Libanonský premiér sa v stredu vráti do vlasti

Kancelária Saada Harírího potvrdila, že Harírí pricestoval v sobotu zo Saudskej Arábie do Paríža spolu so svojou manželkou.

Termín na rozpustenie zhromaždenia islamistov v Pakistane predĺžili

Približne 2000 členov strany pakistanskej islamistickej strany Tehríke Labbaik Já Rasúl Alláh blokuje vstup do hlavného mesta Islamabad už desať dní.

Utečenci pomáhajú oživiť sýrsky export do Nemecka

Zoznam obľúbených produktov Sýrčanov, ktorí prišli v uplynulých troch rokoch do Nemecka, je pestrý, od orechov cez baklavu a sezamovú pastu, až po oblečenie či vosk na odstraňovanie chĺpkov.

Bývalý primátor venezuelskej metropoly ušiel do Španielska

Antonio Ledezma bol jedným z vodcov protivládnych protestov, ktoré sa vo Venezuele odohrali v roku 2014 a ktoré viedli k uväzneniu ďalších známych opozičných politikov.

Policajti krajín V4 cvičili riešenie krízovej situácie na hraniciach

Cieľom spoločného cvičenia českých, maďarských, poľských a slovenských policajtov bolo pripraviť sa na globálne bezpečnostné výzvy, akými sú terorizmus, organizovaný zločin, pašovanie tovaru či ľudí.

Maduro ponúkol Trumpovi pomoc v boji proti drogám

Spojené štáty uvalili na Venezuelu niekoľko sérií sankcií, ktoré postihli už desiatky tamojších činiteľov a spoločností. Reagovali tak na represívne zásahy vlády voči opozícii.

Konferencia OSN v Bonne priniesla dohodu aj vo finančných otázkach

Úlohou delegátov na konferencii v Bonne bolo vytvoriť jednotný regulačný systém, ktorý umožní porovnávať a monitorovať klimatické ciele jednotlivých štátov.

Premiér Libanonu pricestoval do Francúzska na stretnutie s Macronom

Libanonská televízia odvysielala zábery konvoja vozidiel opúšťajúcich parížske letisko Le Bourget, kde pristálo lietadlo s Harírím, a neskôr ako vstupuje do svojej rezidencie v Paríži.

Zverejnilo sa takmer 11.000 ďalších dokumentov o vražde J.F. Kennedyho

Väčšina strán dokumentov sa už k verejnosti dostala, no niektoré záznamy boli v priebehu rokov zadržané na ochranu jednotlivcov, národnej bezpečnosti, spravodajských zdrojov a metód.

Minister zahraničia Tillerson vyzdvihol význam demokracie a slobody

Podľa šéfa americkej diplomacie sú napríklad korupcia, slabá vláda alebo obmedzovanie ľudských práv, prekážkami vo vývoji prosperujúcich a slobodných spoločností.

Grécke protesty na výročie študentského povstania sprevádzalo násilie

Demonštranti v Aténach a Solúne ohadzovali policajtov kameňmi, svetlicami a zápalnými fľašami. Poriadkové sily v hlavnom meste odpovedali na tieto útoky slzotvorným plynom.

Szydlová na summite vo Švédsku protestovala proti urážaniu Poliakov

Konzervatívna poľská premiérka po skončení summitu vo švédskom Göteborgu vyhlásila, že dôrazne odsudzuje extrémizmus, ale nedovolí,aby jej krajania boli urážaní.

Saudská Arábia po vyjadreniach nemeckého ministra stiahla veľvyslanca

Nemecký minister zahraničných vecí kritizoval vo štvrtok politiku Saudskej Arábie v priľahlom regióne, pričom ju označil za dobrodružnú.