< sekcia Zahraničie

Militanti ostreľovali Damask: Jeden mŕtvy a najmenej 28 zranených

Snímka z ostreľovania Damasku. 19. novembra 2017. Foto: TASR/AP

Militanti vystrelili rakety z damaského predmestia Východná Ghúta, pričom zasiahli niekoľko obývaných štvrtí v meste vrátane okolia nemocnice a školského komplexu.

Damask 19. novembra (TASR) - Jeden človek zahynul a najmenej 28 ďalších utrpelo zranenia pri sobotňajších raketových útokoch militantov na ciele v sýrskej metropole Damask a okolí, informovala agentúra SANA.

Podľa nej militanti vystrelili rakety z damaského predmestia Východná Ghúta, pričom zasiahli niekoľko obývaných štvrtí v meste vrátane okolia nemocnice a školského komplexu.

Militanti vystrelili z Východnej Ghúty rakety aj v piatok, pričom zahynuli štyria civilisti vrátane dieťaťa, dodala SANA.

V Británii sídliace Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) vo štvrtok informovalo o 22 civilistoch, ktorí zahynuli, keď vládne sily ostreľovali povstalcami ovládané damaské predmestie Východná Ghúta. O život prišlo aj 29 príslušníkov provládnych síl. Zranených a padlých v týchto bojoch evidujú i na strane protivládnych povstalcov.

Boje vo Východnej Ghúte sú najnovším prípadom porušenia prímeria uzavretého za pomoci sprostredkovateľov z Ruska, Turecka a Iránu.

Aktivisti zo združenia Ghouta Media Center vo štvrtok informovali o 15 zabitých civilistoch, ktorí prišli o život, keď príslušníci povstaleckej frakcie Islamské hnutie slobodných mužov Levanty (Ahrár aš-Šám) prenikli na základňu sýrskej armády v tejto oblasti a snažili sa ju dobyť.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.