< sekcia SEKCIA: Zdravie

Slovensko sa stane centrom medzinárodného ošetrovateľstva

Ilustračná snímka Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Konferencia sa koná pod záštitou MZ a EFN, ktorá bude na podujatí zastúpená prezidentkou Elizabeth Adamsovou či Paulom de Rueve, generálnym sekretárom EFN.

Bratislava 6. októbra (TASR) – Slovensko sa počas budúceho týždňa stane centrom medzinárodného ošetrovateľstva. Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) bude totiž hostiť zástupcov sestier a pôrodných asistentiek z krajín Vyšehradskej štvorky, ale aj sestry z ostatných krajín Európskej únie. TASR o tom informoval riaditeľ kancelárie SK SaPA Milan Laurinc.

Odborníci z odboru ošetrovateľstva a pôrodnej asistencie budú diskutovať o nedostatku ľudských zdrojov v ošetrovateľstve v medzinárodnom meradle, o podmienkach výkonu povolania v jednotlivých krajinách EÚ, o kompetenciách sestier a pôrodných asistentiek a implementovaní zmien v ošetrovateľskej praxi.

"Budeme mať jedinečnú možnosť stretnúť sa a diskutovať s predstaviteľmi Európskej federácie sestier (EFN) a Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) o postavení sestier v systémoch zdravotnej starostlivosti, o ošetrovateľstve v širšom a globálnom meradle ako súčasti zdravotnej starostlivosti," uviedla prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Iveta Lazorová.

V rámci týchto podujatí komora sestier oslovila aj poslancov zdravotníckeho výboru NR SR a Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR, ktorí sa podľa Lazorovej "podieľajú na strategickom riadení nášho zdravotníctva, rozhodujú a riadia smerovanie zdravotnej politiky na Slovensku, aby prišli diskutovať o postavení sestier, ošetrovateľskej praxi, možnostiach zlepšenia zdravotnej starostlivosti s predstaviteľmi EFN".

Konferencia sa koná pod záštitou MZ a EFN, ktorá bude na podujatí zastúpená prezidentkou Elizabeth Adamsovou či Paulom de Rueve, generálnym sekretárom EFN.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.