Žilinský kraj

Na severnom Slovensku pomôžu s kalamitou stovky hasičov

Mimoriadna situácia v Žilinskom kraji naďalej platí na území okresu Námestovo a v ďalších obciach.,aktualizované 

Snehovú kalamitu v Oravskej Lesnej a Novoti odstraňuje 86 hasičov

Hasiči pomohli aj obyvateľke Oravskej Lesnej v časti Lehotská, ktorá je vzdialená asi štyri kilometre od hlavnej cesty. Doniesli jej potraviny a potrebné lieky.

Na severe Slovenska pomôže pri kalamite aj 250 dobrovoľných hasičov

Na sever SR pôjdu dva autobusy z Trnavy, dva z Prešova a jeden z Nitry s hasičmi z okresov Galanta, Dunajská Streda, Komárno, Prešov, Sabinov, Bardejov, Pezinok, Senec, Senica, Skalica a Nové Zámky.

Brány Oravského hradu sa v sobotu opäť otvoria

Hrad zatvorili pre silné sneženie v stredu (16.1.). Riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková vtedy informovala, že sa obávajú, aby na návštevníkov nespadol sneh zo striech a neohrozil ich.

Výťažok z primátorského punču odovzdal P. Fiabáne Diecéznej charite

Výťažok použijú na vybavenie nocľahárne v Dome charity sv. Vincenta v Žiline, ktorý poskytuje sociálne služby pre ľudí bez domova v rámci nízkoprahového denného centra.

Okresný úrad v Čadci odvolal mimoriadnu situáciu pre snehovú kalamitu

V okrese Čadca zostáva mimoriadna situácia v meste Čadca a v siedmich obciach. V okrese Liptovský Mikuláš je mimoriadna situácia v deviatich obciach, v okrese Dolný Kubín vo siedmich

Účastníci lyžiarskeho zájazdu trpeli nevoľnosťou:Pomohli im záchranári

HZS na oficiálnej webovej stránke informuje, že neodkladnú prvú pomoc poskytli trom dievčatám vo veku 12 až 13 rokov aj učiteľovi.

Výstava v Dolnom Kubíne ponúka výber z celoživotnej tvorby F. Hübela

František Hübel sa narodil v roku 1934 v Krásne nad Kysucou, zomrel roku 1978 v Bratislave. Absolvoval štúdium v grafickom oddelení Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave u Vincenta Hložníka.

Ťažký sneh na stromoch pri hranici s Poľskom pomáhal zhodiť vrtuľník

Vrtuľník s modulom leteckého hasenia využil pri zhadzovaní snehu zo stromov tlak vzduchu. Inšpiráciu prevzali hasiči od kolegov zo západnej Európy.

Predsedníčka kraja Jurinová zvolala pre snehovú kalamitu krízový štáb

Najčastejšie problémy sa týkali zatekania striech a budov či poškodenia odkvapových žľabov.

Projekt Na vlastné oči získal filantropickú cenu

Podľa správcu nadácie Dušana Dvořáka umožnil program Na vlastné oči žiakom a pedagógom základných a stredných škôl spoznať umenie a architektúru.

Bez dodávok elektriny zostáva na strednom Slovensku vyše 70 domácností

Na strednom Slovensku bolo v stredu ráno bez elektriny približne 800 odberných miest a mimo prevádzky 40 trafostaníc Stredoslovenskej distribučnej.

Záveje snehu v Oravskej Lesnej odpratávajú hasiči aj vojaci

Starší obyvateľ Oravskej Lesnej Emil Noga si zaspomínal, že toľko snehu, ako majú teraz, videl naposledy pred mnohými rokmi.,aktualizované 

Oravský hrad zatvorili pre husté sneženie

Z dôvodu silného sneženia, tvorby snehových závejov a pádu stromov na trať i prístupovú komunikáciu je až do odvolania zatvorená aj expozícia Oravskej lesnej železnice.

Hasiči stále pomáhajú pri odstraňovaní snehovej kalamity na severe SR

Hasiči v utorok pracovali najmä na odstraňovaní nánosov snehu na strechách škôl a zdravotných stredísk, ale tiež na sprístupňovaní komunikácií s traktobagrami a nakladačmi. ,aktualizované 

Na strednom Slovensku je bez elektriny približne 800 odberných miest

Poruchy riešia na úrovni vysokého napätia v obciach Kolárovice (okres Bytča), Dlhá nad Kysucou, Nová Bystrica – časť Vychylovka (okres Čadca) a v žilinskej mestskej časti Vranie.

V Oravskej Lesnej sa zrútila strecha výrobného závodu

Pri nehode pomáha aj armáda.

Poslanci Liptovského Mikuláša schválili rozpočet na rok 2019

Najvýraznejšou schválenou zmenou v rozpočte je vyradenie úveru vo výške 1,6 milióna eur na uzatvorenie skládky komunálneho odpadu vo Veternej Porube.

Žilinská univerzita využila na rekonštrukciu internátov už milión eur

Ubytovanie Žilinskej univerzity využíva podľa rektora v internátoch na Hlinách V a Veľkom diely v Žiline spolu 4000 študentov.