Žilinský kraj

Na symbolickom cintoríne vo Vrátnej si uctili obete horských nešťastí

Podľa náčelníka Oblastného strediska Horskej záchrannej služby (OS HZS) Malá Fatra Juraja Ondruša pribudlo od posvätenia symbolického cintorína v roku 1998 v Malej Fatre 47 obetí.

V nemocniciach v Ružinove a Žiline majú byť urgenty druhého typu

Navrhuje to ministerstvo zdravotníctva v zmene nariadenia o minimálnej sieti poskytovateľov zdravotnej starostlivosti.

UŽ JE POD KONTROLOU: Požiar v Gaderskej doline hasí takmer 90 hasičov

Požiar vo veľmi nedostupnom teréne Gaderskej doliny vypukol vo štvrtok (18.10.) večer a doposiaľ zasiahol plochu približne 5,5 hektára.

Požiar v Gaderskej doline hasí viac ako 50 hasičov

Požiar vypukol vo veľmi nedostupnom teréne vo štvrtok (18. 10.) v nočných hodinách a doposiaľ zasiahol plochu približne 5,5 hektára.

ZACHVÁTILI HO PLAMENE: Zámok v Kunerade zasiahol rozsiahly požiar

Podobne ako pred ôsmimi rokmi horela strecha zámku.

Hasiči pokračujú v likvidácii požiaru v Gaderskej doline

Hasiči z Leteckej hasičskej záchrany zhodili v piatok (19. 10.) na požiarisko 75.000 litrov vody, v sobotu sa k vrtuľníku letky Ministerstva vnútra SR pridá aj vrtuľník letky Ministerstva obrany SR.

Vznik Československa pripomenuli v Martine hudbou aj umeleckým slovom

Podujatie pripravili Český spolok na Slovensku v spolupráci so SNM v Martine - Múzeom kultúry Čechov na Slovensku a Českým spolkom v Martine.

Vodiči pozor: Od pondelka bude obmedzená premávka na D1 na Liptove

Opravu čaká celá šírka vozovky. Ak bude priaznivé počasie, práce potrvajú do utorka 23. októbra. Obmedzenie sa týka týchto dvoch dní a informuje o ňom NDS na svojej webovej stránke.

Miroslav Bodík sa vzdal kandidatúry na primátora v Liptovskom Hrádku

O primátorskú stoličku sa tak po novom uchádzajú už len dvaja kandidáti, súčasný šéf liptovskohrádockej radnice Branislav Tréger (nezávislý) a živnostník Jaroslav Jurčo, nominant ĽSNS.

V Gaderskej doline horí les: Požiar likviduje 40 hasičov

Požiar vo veľmi nedostupnom teréne pretrváva už niekoľko hodín, pričom hasiči sa na miesto nedostali so žiadnou hasičskou technikou a hasia pomocou genfovakov.

Stredoslovenská distribučná plánuje odstávky v obciach Lisková a Žiar

Spoločnosť SSD zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja.

Záujemcov o vedu a techniku preveria súťaže na Žilinskej univerzite

Festival vedy a techniky Amavet je jedným z hlavných podujatí v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku, nad ktorým prevzala záštitu ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová.

Na cintoríne v Martine očistili 31 hrobov slovenských dejateľov

Matičná iniciatíva súvisí podľa Matuškovej s pripravovanými oslavami 100. výročia prijatia dokumentu Deklarácie slovenského národa z 30. októbra 1918, ktorý je známy aj ako Martinská deklarácia.

Rodný dom Martina Rázusa ožil spomienkou na jeho odkaz

Séria spomienkových podujatí bude pokračovať vo štvrtok 18. októbra pri spisovateľovom pamätníku na Rázusovom nábreží v Bratislave.,aktualizované 

Sudca poslal do väzby 59-ročného muža za pokus o vraždu

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline obvinil zo zločinu vraždy v štádiu pokusu 59-ročného muža z okresu Žilina, ktorý mal bezdôvodne napadnúť 43-ročného muža.

Druhú najväčšiu škôlku v Dolnom Kubíne rekonštruujú

Súčasťou prác je aj zateplenie hlavnej budovy škôlky, pričom investícia radnice do opráv predstavuje približne 94.000 eur.

RIADNE SI ZAVARIL: Za napadnutie nožom mu hrozí až 20-ročný trest

Obvinený mal druhého muža napadnúť pred drevenou chatkou pred panelákom a v úmysle usmrtiť ho opakovane ho päťkrát bodnúť do hrude a brucha vysúvacím nožom.

Oravskí seniori predviedli svoje zručnosti na výstave ručných výrobkov

Návštevníci mohli vidieť produkty vyrezávané z dreva, sochy, kovové i drevené hračky, výšivky, vianočné ozdoby, maľované obrazy, háčkované a pletené výrobky a mnohé iné.

Fakultná nemocnica v Žiline získala nový umývací vozík

Umývací vozík získala nemocnica podľa Zátekovej vďaka schválenému projektu organizácie Revia – Malokarpatská komunitná nadácia. Plošný výkon stroja je približne 2500 štvorcových metrov za hodinu.