< sekcia Zimné športy

Finále zjazdu senzačne vyhrala Puchnerová, vyťažila z počasia

Rakúšanka Mirjam Puchnerová Foto: TASR/AP

Puchnerová uspela s náskokom 13 stotín pred domácou pretekárkou Fabienne Suterovou, tretia bola Talianka Elena Curtoniová (+0,17 s).

St. Moritz 16. marca (TASR) - Rakúšanka Mirjam Puchnerová vyhrala v stredu vo švajčiarskom St. Moritzi finálový zjazd Svetového pohára. Je to malá športová senzácia, lebo 23-ročná lyžiarka dosiahla doteraz v prestížnom seriáli len dve umiestnenia na konci prvej desiatky. K triumfu jej však pomohli zhoršujúce sa poveternostné podmienky po jej štartovom čísle štyri.

Puchnerová uspela s náskokom 13 stotín pred domácou pretekárkou Fabienne Suterovou, tretia bola Talianka Elena Curtoniová (+0,17 s). "Je to super zážitok. Cítila som, že by som sa mohla dnes konečne presadiť a preto som bola nervózna. Druhý tréning naznačil že mám formu a že mi tento svah sedí, ale samotná súťaž je niečo úplne iné," referovala pre ORF šťastná víťazka.

Preteky už nemali celosezónny náboj, keďže malý glóbus dlhšie patril zranenej Američanke Lindsey Vonnovej a Švajčiarka Lara Gutová 13. miestom iba potvrdila už istý zisk veľkej trofeje celkovej víťazky seriálu.