Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel
< sekcia Zimné športy

Dánsky brankár Kasper Krog likviduje šancu ruského hráča Jakova Trenina (v strede) vo štvrťfinálovom zápase Rusko - Dánsko na MS hráčov do 20 rokov v hokeji v kanadskom Toronte 2. januára 2017. Foto: TASR/AP

V pondelňajšom štvrťfinále v Toronte zvládli ruskí hokejisti úlohu favorita a nad Dánskom triumfovali 4:0.

Montreal 2. januára (TASR) - Hokejisti Ruska sú prvými semifinalistami juniorských MS hráčov do 20 rokov. V pondelňajšom štvrťfinále v Toronte zvládli úlohu favorita a nad Dánskom triumfovali 4:0. Už v prvej tretine si Rusi vypracovali dvojgólový náskok a v záverečnej ho ešte navýšili. Dvoma gólmi sa prezentoval líder tabuľky strelcov šampionátu Kirill Kaprizov.

Fíni s tesnou výhrou

Hokejisti Fínska vyhrali v prvom zápase o udržanie sa v elitnej kategórii juniorských MS hráčov do 20 rokov nad Lotyšskom tesne 2:1. Úradujúci šampión v tejto vekovej kategórii rozhodol v Montreale o svojom triumfe až v záverečnej tretine. Séria sa hrá na dva víťazné duely, druhý je na programe v utorok o 23.30 SEČ opäť v Montreale.

Tréner Fínska Jussi Ahokas dáva pokyny svojim zverencom počas zápasu na MS hokejistov do 20 rokov v kanadskom Montreale