< sekcia Zimné športy

Lyžovanie-beh-SP: Štafeta žien v Beitostölene sa stala korisťou Nóriek

Nórka Therese Johaugová Foto: TASR/AP

Smolu mala prvá ruská štafeta, ktorá obsadila štvrté miesto so stratou 40,9 s na víťazky. Jej finišmanka Anna Nečajevská zobrala svojmu družstvu nádej na medailu, keď spadla v cieľovom zjazde.

Beitostölen 9. decembra (TASR) - Nórska štafeta v zložení Heidi Wengová, Therese Johaugová, Ragnhild Hagová a Ingvild Flugstad Östbergová triumfovala v nedeľňajších pretekoch žien na 4x5 km v rámci podujatia Svetového pohára v behu na lyžiach v Beitostölene. Domáce reprezentantky zvíťazili s náskokom 37,3 sekundy pred ruským kvartetom Lidija Durkinová, Anna Žerebjatevová, Marija Istominová a Jelena Sobolevová, tretie skončili Fínky Johanna Matintalová, Krista Pärmäkoskiová, Riitta-Liisa Roponenová a Eveliina Piippoová (+37,8).

Muži mali v nedeľu na programe štafetu na 4x7,5 km (13.30).

SP v Beitostölene:

štafeta žien na 4x5 km: 1. Nórsko 1 (Heidi Wengová, Therese Johaugová, Ragnhild Hagová, Ingvild Flugstad Östbergová) 57:23,6 min., 2. Rusko 2 (Lidija Durkinová, Anna Žerebjatevová, Marija Istominová, Jelena Sobolevová) +37,3 s, 3. Fínsko 1 (Johanna Matintalová, Krista Pärmäkoskiová, Riitta-Liisa Roponenová, Eveliina Piippová) +37,8, 4. Rusko 1 +40,9, 5. USA 1 +48,0, 6. Švédsko +50,0, 7. Nórsko 2 +53,6, 8. Nemecko +2:05,6 min., 9. Taliansko +2:24,6, 10. Slovinsko +3:27,2