< sekcia Zimné športy

Tour de Ski: Nilssonová si po triumfe v stíhačke upevnila vedenie

Švédska bežkyňa na lyžiach Stina Nilssonová (uprostred) vyhrala tretiu etapu Tour de Ski, ktorou boli preteky na 2x5 km v skiatlone v 3. januára 2017 v nemeckom stredisku Oberstdorf. Druhá skončila Američanka Jessica Digginsová (vľavo) a tretia Nórka Heidi Wengová. Foto: TASR/AP

Po dni voľna absolvujú ženy v piatok korčuliarsku päťku v talianskom Dobbiacu.

Oberstdorf 4. januára (TASR) - Švédka Stina Nilssonová a Rus Sergej Usťugov vyhrali stredajšiu štvrtú etapu Tour de Ski v behu na lyžiach. Nilssonová triumfovala v nemeckom Oberstdorfe v stíhačke na 10 km voľne s náskokom 1,7 s pred líderkou celkového poradia Svetového pohára Nórkou Heidi Wengovou a nadviazala na úspech zo skiatlonu. Tretia skončila so stratou 1,8 s Wengovej krajanka Ingvild Flugstad Östbergová.

Dvadsaťtriročná Nilssonová si vďaka bonifikácii upevnila priebežné prvé miesto v 7-dielnom seriáli, pred Wengovou má náskok 6,7 s. "Boli to taktické preteky, nikto nechcel ísť na čele vedúcej trojčlennej skupinky. Rozhodol posledný zjazd, ktorý som zvládla veľmi dobre," citovala slová Nilssonovej agentúra dpa. Slovensko nemá na Tour de Ski zastúpenie.

Usťugov si pripísal na konto štvrtý etapový vavrín za sebou. V stíhačke na 15 km voľne predstihol o 37,2 s najväčšieho konkurenta v boji o celkové prvenstvo Nóra Martina Johnsruda Sundbyho a zvýšil svoj náskok. Tretí dobehol Kanaďan Alex Harvey (+1:08,8). Po dni voľna absolvujú ženy v piatok korčuliarsku päťku v talianskom Dobbiacu, muži budú súťažiť na 10 km trati.