< sekcia Zimné športy

Slováci v tancoch v kvalifikácii ZOH tesne za postupovými priečkami

Na snímke nový česko-slovenský tanečný pár Lukáš Csölley a Lucie Myslivečková. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Výkonom 55,97 bodov im na tradičnom podujatí pod názvom Nebelhorn Trophy patrí priebežná 6. pozícia a sú tak stále v reálnej hre na zisk miestenky na budúcoročné ZOH.

Oberstdorf 28. septembra (TASR) - Slovenskí krasokorčuliari Lucie Myslivečková a Lukáš Csölley figurujú po štvrtkovom krátkom tanci na olympijskej kvalifikácii v nemeckom Oberstdorfe tesne za priečkami zaručujúcimi postup do Pjongčangu. Výkonom 55,97 bodov im na tradičnom podujatí pod názvom Nebelhorn Trophy patrí priebežná 6. pozícia a sú tak stále v reálnej hre na zisk miestenky na budúcoročné ZOH.

Tanečníci v Oberstdorfe bojujú o posledných päť olympijských miesteniek, uchádza sa o ne 16 z 18 štartujúcich párov. Myslivečková a Csölley sú v redukovanom poradí krajín snažiacich sa o postup jedno miesto od pozície zaručujúcej účasť pod piatimi olympijskými kruhmi. Pred nimi sú Briti, Japonci, Nemci, Fíni a reprezentanti Litvy. V sobotu sú na programe finálové jazdy, v nich sa definitívne rozhodne. Slováci majú veľmi tesný náskok pred Juhokórejčanmi, Arménmi a Čechmi.

Slovensko už jednu krasokorčuliarsku miestenku na ZOH v Pjongčangu má vďaka sólistke Nicole Rajičovej, ktorá ju pre krajinu získala na posledných MS v súťaži žien.

Dvadsaťsedemročná česká rodáčka a rovnako starý Bratislavčan sa pripravovali v priebehu leta na stážach mimo Milána, kde normálne trénujú, ako napr. vo francúzskom Courcheveli, talianskom Cerrete či v Charlotte v USA. Ich najväčšou novinkou v tejto sezóne je zmena trénerského tímu s výraznou osobnosťou svetového krasokorčuľovania a bývalou úspešnou talianskou tanečníčkou Barbarou Fusarovou Poliovou. Súčasťou ich tímu ale zostal aj ich bývalý kouč Talian Roberto Pellizzola.

Generálku na olympijskú kvalifikáciu absolvovali na Lombardia Trophy, kde skončili na siedmom mieste. Vo štvrtok Slováci na Nebelhorn Trophy predviedli výkon, ktorým zaostali o dva body za ich kariérnym maximom v Ondrej Nepela Trophy 2016.

Výsledky:

krátky program tanečných párov: 1. Penny Coomesová, Nicholas Buckland (V.Brit.) 71,79 bodov, 2. Kana Muramotová, Chris Reed (Jap.) 62,67, 3. Kavita Lorenzová, Joti Polizoakis (Nem.) 58,34, ... 6. Lucie MYSLIVEČKOVÁ, Lukáš CSÖLLEY (SR) 55,97