Novým majstrom sveta v skokoch sa stal Nór Tande, Stoch strieborný

Tande, víťaz troch pretekov Svetového pohára, v piatok vyhral 1. aj 2. kolo, ešte pred nimi v presunutej kvalifikácii zo štvrtka utvoril nový rekord mostíka HS 235 letom dlhým 238,5 metra.

Ledecká a Prommegger vyhrali paralelný obrovský slalom

Jediný slovenský zástupca Matej Bačo obsadil 57. miesto.

Stíhacím pretekom 6. kola dominoval Nór J. T. Boe, Slováci bez bodu

O druhom mieste M. Fourcada, túto zimu už 14. pódiovým v jednom rade, neboli tiež žiadne pochybnosti, ani o treťom Šipulina.

,aktualizované

Eggert s Beneckenom víťazmi v Lillehammeri, Slováci 14.

Slováci Marek Solčanský a Karol Stuchlák obsadili s odstupom 2,032 sekundy 14. miesto.

Krasokorčuliari Myslivečková a Csölley na ME skončili na 17. mieste

Slováci na minuloročných ME v Ostrave skončili na konečnom 16. mieste a v jesennej olympijskej kvalifikácii si vybojovali účasť na ZOH v Pjongčangu. ME boli pre nich generálkou na olympiádu.

Nemec Dressen triumfoval v legendárnom zjazde v Kitzbüheli

Pre dvadsaťštyriročného Dressena to bolo vôbec prvé víťazstvo v pretekoch Svetového pohára.

Dahlmeierová vyhrala stíhacie preteky 6. kola SP, Kuzminová jedenásta

Pozornosť pritiahli nielen biatlonistky na čele, ale aj vzadu, pretože Kuzminová a Mäkäräinenová opäť súperili o žltý dres najlepšej v SP.

Kórejčania budú pri otvorení ZOH pochodovať pod jednotnou vlajkou

O detailoch účasti KĽDR na ZOH 2018 sa rozhodlo na sobotňajšom zasadnutí MOV vo švajčiarskom Lausanne.

Skvelý úspech Vonnovej: Slniečko, víťazstvo, nemôže to byť lepšie

Pre tridsaťtriročnú Vonnovú to bol už 79. triumf v pretekoch Svetového pohára, jubilejný štyridsiaty v zjazde, z toho dvanásty v Cortine. Zároveň sa stala najstaršou víťazkou zjazdu v histórii SP.

Španiel Fernandez získal šiesty titul majstra Európy za sebou

Na šampionáte v Moskve potvrdil jasnú kontinentálnu dominanciu, keď Európe vládne už od roku 2013. Striebornú medailu získal domáci Dmitrij Alijev, bronz putuje tiež do Ruska zásluhou Michaila Koľadu.

Tande je na čele po 2. kole MS v letoch na lyžiach v Oberstdorfe

Od rozhodcov dostal celkovo 449,6 bodu a po polovici súťaže vedie o viac ako desať bodov pred druhým Nemcom Richardom Freitagom.

V nemeckom Königssee triumfoval medzi skeletonistami domáci Jungk

Celkové hodnotenie SP už v predstihu ovládol Sungbin Yun z Kórejskej republiky, víťaz piatich podujatí v sezóne, ktorý už v Königssee neštartoval.

Česká rýchlokorčuliarka Erbanová triumfovala vo SP v Erfurte na 500 m

V priebežnom poradí najkratšej disciplíny je tretia za Japonkou Nao Kodairovou a Lee Sang-Hwa z Kórejskej republiky.

Svindal sa stal víťazom super-G v Kitzbühli

Slovák Andreas Žampa obsadil 55. priečku so stratou 7,02 sekundy.

Šprint 6. kola SP biatlonistov vyhral Boe, Otčenáš vyrovnal maximum

Do Svetového pohára zabodoval zo štvorice Slovákov na 21. mieste Martin Otčenáš.

Myslivečková a Csölley postúpili na ME do voľných jázd

Obaja predviedli solídny výkon a hoci zaostali za osobným maximimom, do finálovej dvadsiatky sa kvalifikovali zo 17. miesta.

Zjazd v Cortine d'Ampezzo vyhrala domáca Goggiová

Dvadsaťpäťročná Talianka dosiahla štvrté kariérne prvenstvo v rámci pretekov SP.