Zimné športy

Shiffrinová sa rozhodla vynechať podujatia v Crans Montane a Soči

Dvadsaťtriročná lyžiarka zvíťazila v prebiehajúcej sezóne v 14 pretekoch SP, čím vyrovnala rekord Švajčiarky Vreni Schneiderovej spred tridsiatich rokov.

Na biatlonových ME v Raubiči zlato na 20 km trati pre Bulhara Aneva

Z dvojice Slovákov bol lepší na 22. priečke Michal Šima, 83. skončil Šimon Bartko.,aktualizované

Pre Nemca Schemppa sa sezóna skončila, nepredstaví sa ani na MS

Svetový šampión z roku 2017 nedokázal nájsť potrebnú formu a fyzickú kondíciu, v celkovom poradí Svetového pohára mu patrí momentálne až 38. priečka.

Katrenič bol v zjazde na 40. mieste, Baláž 49., titul pre Röstiho

Z trojice Slovákov sa najvyššie umiestnil Henrich Katrenič, ktorý obsadil 40. priečku so stratou 3,30 sekundy na víťaza. Filip Baláž skončil 49. (+3,91), Ján Sanitrár 54. (+5,06).,aktualizované

Majsterku sveta P. Vlhovú privítajú v piatok na námestí v L. Mikuláši

Program sa začne od 15.00 h. Svetová šampiónka príde na pódium približne o 15.45 h. Nasledovať budú odovzdanie ocenenia od liptovskomikulášskeho primátora Jána Blcháča a autogramiáda.

Vlhová si chce udržať druhé miesto vo SP: Je to úžasný výsledok

Dvadsaťtriročná čerstvá držiteľka kompletnej medailovej zbierky z MS zo švédskeho Are sa teší predovšetkým na posteľ. ,aktualizované

Zrušený zjazd mužov z Garmischu nahradia v inom stredisku

Kráľovskú disciplínu v nemeckom stredisku museli zrušiť pre vytrvalé sneženie a zlú viditeľnosť.

Shiffrinová triumfovala v Štokholme a má malý glóbus za slalom

Slovenka Petra Vlhová vypadla vo štvrťfinále a obsadila delené piate miesto, v prvej jazde síce dokázala zdolať Geigerovú o 33 stotín sekundy, druhú však nedokončila po zaváhaní pri skoku.,aktualizované

Vlhová v paralelnom slalome v Štokholme skončila už vo štvrťfinále

V mestských pretekoch tak obsadila delené piate miesto.,aktualizované

Hirscher získal v predstihu šiesty malý glóbus za slalom

Je to pre neho už šiesta malá guľa za slalom a celkovo 18. krištáľový glóbus - ďalších päť malých má za obrovský slalom a sedem veľkých za celkový triumf v prestížnom seriáli.

Hromcová obsadila v obrovskom slalome na juniorských MS 53. priečku

Titul získala Alice Robinsonová z Nového Zélandu s náskokom 1,06 sekundy pred Švajčiarkou Camille Rastovou. Tretia bola Kaja Norbyeová z Nórska.

Haraus získal na podujatí EP v Záhrebe dve zlaté medaile

Prvý triumf na podujatí vybojoval v pondelkovom obrovskom slalome, druhý pridal o deň neskôr v slalome.

Štartujú severské MS, Šídlová historicky prvou slovenskou skokankou

Aj vzhľadom na priebeh tejto sezóny slovenská výprave nemá prehnané očakávania.,aktualizované

Schlierenzauer sa nezmestil do rakúskej nominácie

Urobím všetko pre to, aby som sa vrátil medzi špičku, citovala agentúra APA slová víťaza 53 podujatí Svetového pohára.

Farkašová získala cenu Laures spolu s Djokovičom či Bilesovou

Cena sa udeľuje paralympionikom za výnimočné výkony a silné vodcovské kvality.,aktualizované

Legendárny skokan na lyžiach M. Nykänen bude mať štátny pohreb

Nykänen je piatym fínskym športovcom, ktorý bude mať štátny pohreb.

Tande ukončil sezónu, nebude štartovať ani na MS v Rakúsku

Majster sveta v letoch utrpel pred týždňom pri páde počas podujatia Svetového pohára vo fínskom Lahti zranenie kolena.

MS v Are z pohľadu Slovenska: Vlhová vynikla, tímová súťaž potešila

Didek vyzdvihol piate miesto kvarteta Soňa Moravčíková, Petra Hromcová, Falat a Adam Žampa.

Rakúšania totálne ovládli slalom, Hirscher obhájil titul

Hirscher vybojoval v Are druhý cenný kov po zisku striebra v obrovskom slalome, napriek tomu, že ho trápila choroba. ,aktualizované

Vlhová môže podľa Mazeovej v budúcnosti uspieť v každej disciplíne

Tridsaťpäťročná Slovinka ocenila predovšetkým Vlhovej zlato v obrovskom slalome, v ktorom uspela na MS 2011 aj zimných olympijských hrách 2014.

M. Hirscher exceloval v 1. kole, A. Žampa a M. Falat výrazne zaostali

Slovák Adam Žampa so štartovým číslom 31 po veľkej chybe v hornej časti vyšiel mimo líniu, síce pokračoval v jazde, ale do cieľa prišiel s obrovskou stratou.,aktualizované

Najúspešnejšia na EYOF: Šortrekárka P. Rusnáková získala tri medaily

Štvrtý cenný kov pridala Lucia Filipová, ktorá získala striebornú medailu.

Francúz Fillon Maillet zvíťazil v 8. kole stíhacích pretekov

V záverečnej 'stojke' J. T. Boe zlyhal s tromi chybami, vyradil sa zo stupňa víťazov a o víťazstvo bojovali Fillon Maillet a Christiansen s bežecky lepším Francúzom.

Lyžiarsky orientačný beh: Víťazmi MMSR sú Horvát a Bialeková

Víťazstvá v prvom dni majstrovstiev SR v lyžiarskom orientačnom behu v lyžiarskom areáli na Skalke pri Kremnici sú jasné.

Vlhová a Shiffrinová súperia na trati, porozprávajú sa v cieli

V sobotu sa okrem Shiffrinovej dostala pred Vlhovú jedine domáca Švédka Anna Swennová Larssonová, no vo výsledkovej listine chýbala líderka po prvom kole Wendy Holdenerová zo Švajčiarska.

Petra Vlhová je šťastná, že má medailu

Už v tomto veku sa Vlhová zapísala nielen do národnej, ale aj globálnej histórie, len ako druhá medzi ženami či mužmi získala na jednom šampionáte medaily v kombinácii, obrovskom i klasickom slalome.

Višňovský o Vlhovej bronze: Peťa je naše zlatíčko, ešteže ju máme

Slovenskí športovci reagujú na úspech Petry Vlhovej.,aktualizované

VLHOVÁ skompletizovala medailovú zbierku, v slalome má BRONZ

Od úvodu nasadila vysoké tempo, hlavne spodnú časť zajazdila výborne a do cieľa prišla s náskokom 1,36 s, keď dovtedy predviedla najlepšie 2. kolo. ,aktualizované

Slovensko je na MS v alpskom lyžovaní vďaka Vlhovej už na 4. priečke

Pred záverečnou súťažou sú na čele medailového zrkadla naďalej Nórsko a Švajčiarsko.

Adam Žampa chce prelomiť smolu v slalome, motivuje ho aj Petra Vlhová

Žampa bodoval v tomto ročníku SP trikrát v obrovskom slalome, ale na šampionáte mu nevyšla piatková súťaž.

Slovák Martin Hyška neuspel v kvalifikácii slalomu v Are

V súčte oboch kôl mal stratu 4,03 s a umiestnil sa mimo 25 najlepších pretekárov, ktorí si vybojovali postup.

Vlhová v 1. kole slalomu piata: Je to natesno, všetko je otvorené

Situáciu na trati trochu skomplikovala hmla a mierny vietor.,aktualizované

Od bronzu Sabovčíka na ZOH 1984 uplynulo 35 rokov

Bol to pre Československo štvrtý a súčasne predposledný cenný olympijský kov v krasokorčuľovaní. Zbierku zatiaľ uzatvára bronzový muž z Albertville z roku 1992 Petr Barna.

Kristoffersen premiérovo triumfoval na MS, obhajca Hirscher strieborný

Úvodné kolo odštartoval Kristoffersen, no bol to druhý Pinturault, ktorý v slnečnom počasí a pri teplote šesť stupňov Celzia zvládol svah najlepšie a zašiel vedúci čas 1:09,97 min. ,aktualizované

Vlhová o ďalší vstup do histórie so štartovým číslom šesť

Dvadsaťtriročná Vlhová už vybojovala pre Slovensko premiérové individuálne pódium i víťazstvo na MS.

V šprinte v Salt Lake City triumfoval Christiansen, Boe na stupni chýb

Medzi 86 štartujúcimi slovenský biatlon nemal zastúpenie.

Medailové poradie lyžiarskych MS vedú Nóri a Švajčiari, Slováci piaty

Slovensko je zásluhou dvoch medailí Petry Vlhovej na piatom mieste.

Super-G žien sa v mieste ZOH 2014 jazdiť nebude

Zrušený zjazd zo St. Antonu zaradili v januári do programu pretekov v Cortine d'Ampezzo, dejisko super-G nie je v tejto chvíli známe.

Vo Willingene zvíťazili v skokoch na lyžiach Poliaci

Vyhrali v zložení Žyla, Wolny, Kubacki a Stoch.

Rusnáková na olympijskom festivale mládeže zlatá na 1000 metrov

Po triumfe na 500 m ukoristila 17-ročná členka ŠK STEZ Spišská Nová Ves kov najcennejšieho lesku aj v piatkových pretekoch na 1000 m, predtým získala striebro na 1500 m trati.,aktualizované