Zimné športy

Pinturault najlepší v 1.kole obr. slalomu, Žampovcom jazdy nevyšli

Slovenskému reprezentantovi Adamovi Žampovi so štartovým číslom 31 úvodné kolo vôbec nevyšlo, keď na druhom medzičase nabral vyše štvorsekundovú stratu.,aktualizované

Bartalský neuspel v kvalifikácii skikrosu vo Feldbergu

Najlepší čas v kvalifikácii (45,85 s) dosiahol Kanaďan Kevin Drury.

Organizátori MS v Are zrušili piatkovú kvalifikáciu slalomu žien

V hlavnej súťaži bude štartovať Slovenka Petra Vlhová, ktorá patrí k hlavným favoritkám na zlato.

Hirscher definitívne nastúpi na MS v obrovskom slalome

Hirscher má v zbierke deväť medailí zo svetových šampionátov, z toho sedem z individuálnych súťaží.

Pestrofarebná skladačka dozlata, I. Vlha: Asi sme ju poskladali

Dvadsaťtriročná Slovenka vyhrala tretí z uplynulých štyroch obrovských slalomov (SP, MS), druhýkrát pred Nemkou Viktoriou Rebensburgovou.

Livio MÁGoni po Vlhovej zlatej: Mám skvelý tím, ja som iba pilot

Magonimu kroky vychádzajú a od Vlhovej otca Igora si už viackrát vyslúžil prezývku mág.

Kuzminová v šprinte na 7,5 km na piatom mieste

Kuzminová od začiatku mierila za prvenstvom, k tradične stabilnému rýchlemu behu spočiatku pridala aj presnú streľbu.,aktualizované

Vlhová mení Are na svoj šampionát, ďalšiu medailu už nechá na osud

Vlhová získala pre Slovensko historický prvý titul na MS a tento fakt rezonoval v dejisku, kde slávila svoj prvý triumf vo Svetovom pohári, aj medzi ľuďmi z iných krajín.

A. Kiska: Najlepšia na svete v obrovskom slalome je Slovenka

Je to úžasné, presne takto by mala vyzerať reprezentácia Slovenska. Povedal na margo Vlhovej úspechu Jozef Kováčik, prezident Slovenského futbalového zväzu.,aktualizované

SKVELÁ VLHOVÁ sa stala prvou slovenskou MAJSTERKOU SVETA v lyžovaní

Petra Vlhová vo štvrtkovej súťaži triumfovala s náskokom 14 stotín pred Nemkou Viktoriou Rebensburgovou.,aktualizované

Svetové médiá o Vlhovej: To bol finiš

Jej triumf je o to krajší, že táto mladá žena túto disciplínu pred prebiehajúcou sezónou ešte nikdy nevyhrala, hodnotí L'Equipe.

Slovensko je vďaka Vlhovej zlatu na 4. mieste v medailovom poradí

Petra Vlhová vybojovala zlato vo štvrtkovom obrovskom slalome. Pre SR je to druhé pódiové umiestnenie na šampionáte po striebre z kombinácie, ktoré získala taktiež Vlhová.

Vlhová v 1. kole obrovského slalomu druhá za Rebensburgovou

Organizátori museli skrátiť trať 1. kola, ktorú staval Livio Magoni, tréner Vlhovej. Pre silný vietor vo vrchnej časti sa išlo z rezervného štartu, pretekárkam navyše sťažoval výkony aj mäkký povrch. ,aktualizované

Falat s Prieložným uspeli v kvalifikácii obrovského slalomu

Prieložný skončil jedenásty (+1,30). Obrovský slalom mužov je na programe v piatok od 14.15.

Pre vietor skrátili Magoniho trať 1. kola obrovského slalomu MS

Ak to podmienky umožnia, na druhé kolo (17.45) sa štart vráti na pôvodné miesto. Slovenská reprezentantka figuruje v štartovej listine s číslom 4.

Biatlonistka Horniaková obsadila na EYOF ôsme miesto

V metropole Bosny a Hercegoviny bolo v akcii 13 slovenských športovcov.,aktualizované

Hirschera trápi choroba, zrušil stredajšiu tlačovú konferenciu na MS

Jeho hovorca uviedol, že Hirscher je nachladnutý a bolí ho hrdlo.

Kombinácia bude aj na MS 2021 v Cortine, pribudne paralelný slalom

Na prebiehajúcich MS v Are získala v alpskej kombinácii striebornú medailu slovenská reprezentantka Petra Vlhová.

Olympijský víťaz Freund sa nezmestil do nominácie Nemecka na MS

Tridsaťročný pretekár vynechal uplynulé dve sezóny pre zranenie kolena. Do súťažného kolotoča sa vrátil vlani v novembri, ale nedokázal nadviazať na predošlú formu.

Petru Vlhovú čaká vo štvrtok na MS prvý súboj so Shiffrinovou

Vekovo obe športovkyne delia len tri mesiace a bez siedmich dní s trojročným rozdielom sa obe práve v Are radovali z premiérového víťazstva vo Svetovom pohári.

Slovensko prehralo vo štvrťfinále tímovej súťaže s Rakúskom

Slovákom ako obhajcom senzačného striebra z MS 2017 vo švajčiarskom St. Moritzi chýbala najväčšia hviezda Petra Vlhová, ktorá sa sústredí na individuálne štarty.,aktualizované

Švajčiarsko má zlato v tímovej súťaži, Slovensko piate

Zlato Rusnákovej a striebro Filipovej na olympijskom festivale mládeže

Pre Slovensko je to v histórii zimných EYOF/EYOD len druhé zlato, prvé získala v roku 1999 v domácom prostredí kombinovaná biatlonová štafeta na 4x5 km (D. Šimočko, Slezáková, Hasillová, M. Kazár).,aktualizované

Slováci na úvod tímovej súťaže proti Slovincom

Slovensko budú reprezentovať Soňa Moravčíková a Petra Hromcová a tréneri vyberú trojicu z kvarteta mužov Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat a Matej Prieložný.,aktualizované

Šortrek: Slovenskí hokejisti prehrali s Fínskom 1:2 (3)

Rusnáková prešla do finále suverénne, keď zvíťazila v rozjazdách i semifinále. Jej krajanka Lucia Filipová síce postúpila z rozjazdy z prvého miesta, ale v semifinále ju penalizovali.

Pinturault získal zlato v alpskej kombinácii

Pinturault bol po kombinačnom zjazde až na 24. mieste. Na vedúceho Taliana Dominika Parisa stratil 1,52 s a v hornej časti skrátenej trate si navyše narazil koleno. ,aktualizované

Lyžiarsky tím USA sa nezúčastní na utorňajšej tímovej súťaže

Majsterka sveta v super-G Mikaela Shiffrinová už predtým avizovala, že v pretekoch družstiev nenastúpi a vynechala aj alpskú kombináciu a zjazd.

Po zjazdárskej časti alpskej kombinácie na MS je na čele Paris

Na skrátenej trati odsunul o tri stotiny na druhú priečku Američana Ryana Cochrana-Siegleho. Tretí bol Nór Aleksander Aamodt Kilde,aktualizované

V Ždiari prebehol úspešný 10. ročník MSR Špeciálnych olympiád

V Ždiari si svahy a trate vyskúšalo spolu 24 zjazdárov a cez 40 bežkárov, ktorých počet oproti vlaňajšku stúpol.

Rusnáková má striebro z Európskeho olympijského festivalu mládeže

Vybojovala ho v pretekoch na 1500 m. Za víťazkou Elisou Confortolovou z Talianska zaostala o 0,250 sekundy.,aktualizované

Na šampionáte 4 kontinentov triumfovali krasokorčuliari z USA

Na druhom mieste skončili Kanaďania Kaitlyn Weaverová a Andrew Poje.

Po Big Air zrušili aj slopestyle

Dvadsaťšesťročná Medlová si po zrušení Big Air, ktorý sa v strede týždňa neuskutočnil pre snehovú búrku, robila zálusk na slušný výsledok v jej druhej obľúbenej freestyleovej disciplíne.,aktualizované

Rýchlokorčuliar Krol majstrom sveta na 1500 m

Zvíťazil pred Švédom Pedersenom.,aktualizované

V Canmore pre extrémnu zimu zrušili nedeľné šprinty

Podľa pravidiel Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU) sa preteky nesmú konať pri teplote nižšej ako mínus dvadsať stupňov.

Skokan na lyžiach Stoch zvíťazil vo fínskom Lahti

S prehľadom vedie klasifikáciu japonský reprezentant Kobajaši s 1460 bodmi.

Lyžovanie-severská-SP: V Lahti zvíťazil Graabak

Celkovým víťazom seriálu SP sa stal už minulý týždeň Nór Jarl Magnus Riiber.

Vonnová súčasťou histórie aj v bronzovej derniére v Are

Po pretekoch sama priznala, že si uvedomovala poslednú šancu na prenikavý výsledok. Napriek vnútornému imperatívu dokončiť, nezaostala za svojou povesťou a do jazdy dala všetko.

V tímovom šprinte v Lahti triumf Švédok a Nórov

Mužskú časť pretekov ovládli Nóri. Ich prvý tím Johannes Hösflot Kläbo s Emilom Iversenom zvíťazil o 65 stotín pred krajanmi Sindrem Björnestadom Skarom a Eirikom Brandsdalom.

Medailové poradie lyžiarskych MS vedú Nóri a Švajčiari, Slováci sú 7.

Slovensko má zatiaľ na konte jednu medailu zásluhou Petry Vlhovej.