Zimné športy

Beh na lyžiach: Švéd Olsson ukončil kariéru

Olsson má na konte šesť cenných kovov z olympiády a osem zo svetových šampionátov.

Asadová po konci kariéry: Neznepokojujem sa budúcnosťou

Trojnásobná majsterka sveta a držiteľka striebra zo ZOH 2010 vo Vancouveri ohlásila 10. apríla na svojom blogu, že sa pre stratu motivácie rozhodla vo veku 26 rokov zavesiť korčule na klinec.

Jagudina, Schubovú a Mišina uvedú do krasokorčuliarskej Siene slávy

Rus Jagudin triumfoval v súťaži mužov na ZOH 2002 v Salt Lake City a na konte má štyri tituly majstra sveta.

Kanaďania na MS v curlingu obhájili v domácom prostredí titul

Na domácom ľade v Edmontone triumfovali v nedeľňajšom finále nad Švédskom 4:2.

Jasná má opäť záujem usporiadať preteky Svetového pohára

Už v roku 2018 sa však fanúšikovia môžu tešiť na iné zaujímavé podujatie, ktoré by malo prilákať popredné svetové slalomárky.

Domáca Kanada sa stretne vo finále MS v curlingu so Švédmi

Švédski reprezentanti postúpili do finále MS v curlingu v Edmontone.

Oddych v podobe dovolenky či sladkého ničnerobenia musí počkať, popredná svetová slalomárka trávi aprílové dni nad skriptami.,aktualizované

Slovák Bekeš vytvoril v Andorre národný rekord v rýchlostnom lyžovaní

Hoci je Bekeš po zranení pravej nohy, s rýchlosťou 193,56 km/hod sa mu podarilo vytvoriť si nový osobný a zároveň slovenský rekord v disciplíne Speedski S1.

Bekeš bude slovenským zástupcom na pretekoch v Andorre

Pre rýchlostného lyžiara M. Bekeša pôjde o druhú účasť na tomto podujatí.

Johaugová požaduje verejné pojednávanie jej kauzy pred CAS

Johaugová neprešla mimosúťažným testom v septembri 2016. Po pozitívnom náleze povedala, že omylom použila krém, ktorý obsahoval zakázanú látku, na ošetrenie spálených pier.

Sestry Fialkové pri trénerovi Bajčičákovi bežecky rozkvitli

Paulína Fialková si po sezóne vyskúšala rýchlosť na majstrovstvách Slovenska v behu a dokonca na nich zdolala aj špecialistku Alenu Procházkovú.

Vedenie SLA ponúklo alpskému úseku kompromisné termínové riešenie

Predseda Úseku alpských disciplín (ÚAD) Michal Rajčan bol s týmto riešením na schôdzi predsedníctva oboznámený a bude ho komunikovať ďalej členom ÚAD.

Manninen bude pokračovať v kariére, chce ísť na ZOH do Pjongčangu

Na tohtoročných MS v severských disciplínach v Lahti skončil v individuálnej súťaži 24., v súťaži družstiev bol piaty.

Solídna Rajičová spokojná a takmer isto na ZOH 2018

Medzinárodná korčuliarska únia síce potvrdí prvý zoznam postupujúcich na olympiádu až krátko po MS, no Rajičovej umiestnenie a body by mali takmer isto stačiť na kvalifikovanie sa z tohto šampionátu.,aktualizované

MS v krasokorčuľovaní: Virtueová s Moirom utvorili svetové maximum

Olympijskí víťazi zo ZOH 2010 vo Vancouveri sa vrátili v tejto sezóne po dvojročnej absencii a potvrdili triumfy z finále Grand Prix ISU aj Majstrovstiev štyroch kontinentov.

Je to definitívne: Pľuščenko vylúčil svoju účasť na ZOH v Pjongčangu

Ruský reprezentant sa naposledy predstavil v súťažnom kolotoči pred tromi rokmi.

Biatlonová reprezentácia uzavrela sezónu a už myslí na OH v Pjongčangu

Najúspešnejšou a najčastejšou zberateľkou bodov v SP bola Paulína Fialková.

MS v krasokorčuľovaní: Rajičová postúpila do piatkových voľných jázd

Zverenka trénerov Krokavca a otca Toma dostala za vystúpenie 57,08 bodov a ešte pred vystúpeniami poslednej sedmičky sólistiek bolo jasné, že jej účasť medzi elitnou dvadsaťštvorkou neunikne.,aktualizované

Strachová ukončila kariéru, Velez-Zuzulovej bude veľmi chýbať

Majsterka sveta v slalome z Aare 2007 vyhrala dve súťaže Svetového pohára a sedemnásťkrát stála na pódiu. Vo svojej zbierke má aj striebro z MS 2009 a bronzové medaily zo ZOH 2010 a MS 2005 a 2015.

Na MS v krasokorčuľovaní aj o ZOH: Slovensko zabojuje len s Rajičovou

Pôvodne mali štartovať aj slovenskí tanečníci Lukáš Csölley s Luciou Myslivečkovou, partnerka si ale počas tréningu poranila rameno a čakala na operáciu.

Lyžovanie: Triumfy Jančovej a Kotzmanna v obrovskom slalome

Na národnom šampionáte v nedeľu neštartovala víťazka sobotňajšieho slalomu Veronika Velez-Zuzulová ani Petra Vlhová, ktorá sa už na novú sezónu pripravuje na zahraničných svahoch.

Skoky na lyžiach: Kraft získal veľký i malý glóbus

Dvadsaťtriročný Kraft slávil v Planici ôsme víťazstvo v sezóne.,aktualizované

Akrobatické lyžovanie: Šlepecká zvíťazila na podujatí Európskeho pohár

V českom stredisku Pec pod Sněžkou uspela ziskom 81,33 bodu.

Velez-Zuzulová suverénne obhájila v slalome vlaňajší titul z Jasnej

V nedeľu sa na Štrbskom Plese uskutočnia preteky v obrovskom slalome.,aktualizované

Nórski skokani dominovali v Planici, Stoch utvoril rekord mostíka

Pod stupňami víťazov skončili Rakúšania napriek tomu, že líder SP Stefan Kraft vytvoril v druhom kole výkonom 251 m rekord planickej Letalnice.

T. Zuzula privítal Repkovo odstúpenie: Pomenoval stav pravým menom

Zároveň pre TASR uviedol, že nemá záujem o uvoľnenú funkciu a myslí si, že by sa o vec malo viac zaujímať aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Skoky na lyžiach: Rakúšan Kraft triumfoval v Planici

Dvojnásobný majster sveta si na svoje konto pripísal už siedme víťazstvo v aktuálnej sezóne a zvýraznil svoj náskok v poradí SP pred Poliakom Kamilom Stochom.,aktualizované

Snoubording: Jaroš nepostúpil z kvalifikácie do nedeľňajšieho finále

Finále Svetového pohára bez slovenského zastúpenia je na programe v nedeľu 26. marca popoludní v Špindlerovom Mlyne.

Repka odstúpil z postu prezidenta Slovenskej lyžiarskej asociácie

Svoj krok zdôvodnil nekoncepčnou prácou predsedníctva SLA, resp. názorovými nezhodami s dvoma videprezidentnmi asociácie. ,aktualizované

SR na špeciálnej olympiáde má tri zlaté a striebornú medailu

Na 100 metrov klasickou technikou vo svojich kategóriách zvíťazili Elin Balážová (kat. F01), Romana Záslavová (F03) aj Roman Pollák (M07).

Na MSR v behu na lyžiach sa predstavia aj biatlonistky Fialkové

Účasť potvrdilo aj bežecké reprezentačné družstvo.

Špeciálna olympiáda: Kriššák a Gembická majú zlato, Sadloňová bronzová

Medialovú zbierku z obrovského slalomu doplnili druhým miestom Michal Stubňa a treťou pozíciou David Boček s Ladislavom Jakubčom.,aktualizované

Elitné slovenské lyžiarske duo má po jagavej zime ďalšie veľké plány

Pre slovenské slalomárky Veronika Velez-Zuzulová a Petru Vlhovú to bola ešte lepšia sezóna ako tá predchádzajúca.

Slovensko na špeciálnej olympiáde s 2 medailami v alpskom lyžovaní

Simonne Sadloňová obsadila prvé miesto v superobrovskom slalome v kategórii mierne pokročilých a Michal Štubňa bol druhý medzi pokročilými.

V predolympijskej sezóne vládli osobnosti M. Fourcade a Dahlmeierová

Na čele celkového hodnotenia seriálu Svetového pohára si vyhranili piedestál takým spôsobom, že lámali aj historické rekordy.

Vlhová triumfuje amplitúdne: V Aspene bola už jar

Slovenská lyžiarka v sobotu v americkom Aspene šokovala slalomový svet jasným zdolaním domácej superfavoritky Mikaely Shiffrinovej.

Vlhová obsadila 7. miesto v obrovskom slalome, zdolala osobný rekord

Záverečnú ženskú súťaž sezóny SP v Aspene ovládli Talianky na čele Federicou Brignoneovou, ktorá svoje piate víťazstvo kariéry v SP slávila s obrovským náskokom 1,44 s na Sofiu Goggiovú. ,aktualizované

Myhrer vyhral finálový slalom v Aspene, Hirscher skončil štvrtý

Švédsky lyžiar predstihol Nemca Felixa Neureuthera o 14 stotín sekundy.,aktualizované

Nóri Björgenová a Klaebo triumfovali v stíhačke SP bežcov na lyžiach

V stíhačke voľne na 10 km predstihla Björgenová v dramatickom finiši tesne o 1,2 sekundy krajanku Wengovú, výherkyňu veľkého glóbusu za celkové prvenstvo v prestížnom seriáli.,aktualizované

Stochov triumf vo Vikersunde, Wellinger pokazil druhé kolo

Stoch vyhral suverénne vďaka letom dlhým 238,5 a 237 metrov pred Japoncom Kasaiom a Rakúšanom Hayböckom. ,aktualizované