Zimné športy

Naše volejbalistky neprešli cez osemfinále na ME v Snow Volleyballe

Úradujúce majsterky Slovenska Vandáková s Bertovou nestačili na turnajové štrnástky Ľudmilu Dajanovovú a Mariu Uškovovovú z Ruska.

V stíhacích pretekoch 9. kola SP triumfoval celkový víťaz Fourcade

Slovenský biatlon zastupoval len Matej Kazár. Zo 48. pozície na štarte sa postupne prepadal, konkurencia ho predbehla o kolo a do cieľa nedobehol.

Nór Riiber je lídrom po skokanskej časti v Schonachu

Na mostíku HS-106 skočil Nór pri meniacich sa poveternostných podmienkach 103,5 metra.

Nórski lyžiari suverénne vyhrali súťaž družstiev v letoch v Planici

Na druhom mieste skončili Nemci (1482,9), tretiu priečku obsadili domáci Slovinci (1474,5).

,aktualizované

Kanaďanky na MS v curlingu opäť zvíťazili

Do play off už postúpili tiež Švédsko, Kórejská republika, Rusko, Česko a USA.

Poľský skokan na lyžiach Kamil Stoch vyhral preteky v Slovinsku

Už istý víťaz celkového poradia SP si pripísal 455,9 bodov.

Stoch je na čele po 1. kole letov v Planici

Už istý víťaz SP odsunul si pripísal 228,9 b. a na druhú priečku Nóra Roberta Johanssona, ktorý skočil rovnako ako on 245 m, no získal o 4,9 b. menej.

Kuzminová zvíťazila v celkovom hodnotení šprintu Svetového pohára

Stalo sa tak aj napriek tomu, že v 9. kole v najlepšej desiatke v sibírskom Ťumeni na 7,5 km trati chýbala, skončila až dvanásta.

MS v krasokorčuľovaní: Aj Myslivečková s Csölleyom ostali bez finále

Na milánskom šampionáte sa Slovákom nedarilo. Do voľných jázd nepostúpila už v stredu ani Nicole Rajičová.

Domáce Kanaďanky si poradili na MS v curlingu aj s Taliankami

Ženy z krajiny javorových listov vedú tabuľku pred Švédkami a Kórejskou republikou.

Curling-MS-ženy: Domáce Kanaďanky zdolali Švédky i Rusky

Domáce hráčky si tak naďalej držia stopercentnú bilanciu a vedú tabuľku.

Francúz M. Fourcade zvíťazil v šprinte 9. kola a získal malý glóbus

Pomohlo mu zlyhanie Nóra Johannesa Thingnesa Boea, ktorý s dvoma trestnými okruhmi preteky nezvládol a dobehol až štrnásty.

MS v krasokorčuľovaní: Krátky program mužov vyhral Američan Chen

Chen dostal od rozhodcov 101,94 b., na druhú priečku odsunul Rusa Michaila Koljadu so ziskom 100,98 b.

Svojím výkonom síce vyrovnal svetový rekord krajana Stefana Krafta z nórskeho Vikersundu 2017, ale do historických štatistík sa nezapíše.

MS v krasokorčuľovaní: Rajičová po dvoch pádoch bez finále

Po dvoch pádoch pri trojitom lutzi a v krokovej pasáži dostala od rozhodcov iba 49,87 bodov.

Rearick odstúpil z postu trénera reprezentačného tímu zjazdárov USA

Po reštrukturalizácii v rámci zväzovej organizácie sa bude venovať rozvojovým programom. Meno jeho nástupcu zatiaľ nie je známe.

Vo finálovom 9. kole SP by mali zažiariť Kuzminová i Fourcade

Celkové prvenstvo je na dosah ruky. Náskok 41 bodov by mal byť dostatočný, ak sa zoberie do úvahy súčasná forma, u Kuzminovej je oslnivá, u prenasledovateľky Fínky Kaisy Mäkäräinenovej spochybňovaná.

Najúspešnejšia športovkyňa bola Henrieta Farkašová, ktorá spolu s navádzačkou Natáliou Šubrtovou získala štyri zlaté a jednu striebornú medailu v alpskom lyžovaní v súťaži zrakovo znevýhodnených.

Na MS v krasokorčuľovaní v Miláne trio Slovákov, všetky tróny voľné

V súťaži sólistiek sa predstaví šiesta z ME v Moskve, resp. 14. zo ZOH Nicole Rajičová. Medzi tanečníkmi budú v hale Mediolanum Forum farby SR reprezentovať Lukáš Csölley s Luciou Myslivečkovou.

Kanaďanky si na MS v curingu poradili aj s Nemkami

Kanaďanky uspeli aj vo svojom treťom vystúpení na majstrovstvách sveta žien v curlingu v North Bay.