Zimné športy

O štarte skokana Geigera na Turné rozhodnú výsledky testov

Geiger mal niekoľko dní po triumfe na mamuťom mostíku v slovinskej Planici pozitívny test na koronavírus.

Cochran-Siegle najrýchlejší v prvom tréningu na zjazd v Bormiu

Na trati Stelvio prekonal o 58 stotín obhajcu veľkého glóbusu Nóra Aleksandra Aamodta Kildeho, tretí skončil Rakúšan Matthias Mayer.

Strediská apelujú na skialpinistov, aby zjazdovky využívali popoludní

V čase nedostatku snehu sa všetci fanúšikovia skialpinizmu namiesto horských dolín a voľného terénu sústreďujú na zasnežené zjazdovky, kde sa následne vytvára tlačenica.

Kraft sa vyliečil a nebude chýbať na Turné štyroch mostíkov

Kraft si vyslúžil nomináciu vďaka kvalitným výkonom na tréningovom kempe v Seefelde. Môže sa pokúsiť o druhý triumf na podujatí, na ktorom zvíťazil v roku 2015.

Kristoffersen vyhral večerný slalom z 12. miesta po prvom kole

V talianskom stredisku panovali teploty tesne nad nulou a lyžiari išli na mäkšom snehu. ,aktualizované

Nórsky lyžiar Foss-Solevaag viedol po 1. kole večerného slalomu

Januárové podujatie v Bad Gasteine sa napokon uskutoční

Pôvodne súťaže v paralelnom slalome zrušili pre pandémiu koronavírusu, ale pre zlepšujúcu sa situáciu organizátori rozhodnutie zmenili.

Beh na lyžiach: Švédi sa vrátia na Tour de Ski, ale bez Kallovej

Tridsaťtriročná trojnásobná olympijská víťazka sa po novembrovom prekonaní nákazy koronavírusom sústredí na majstrovstvá sveta, ktoré sa na prelome februára a marca uskutočnia v Obersdorfe.

Zranenie Schmidhoferovej je vážnejšie, hrozí jej koniec kariéry

Pri páde v piatkovom zjazde Svetového pohára vo Val d'Isere si vážne zranila ľavé koleno, keď prišlo k úplnému vykĺbeniu a fraktúre, čo spôsobilo pretrhnutie všetkých väzov.

Nórsky súd poslal Northuga na sedem mesiacov do väzenia

Tridsaťštyriročného Northuga zatkli v auguste po tom, ako mu namerali vyše 200 kilometrov za hodinu.

Zenhäusern triumfoval v prvom slalome sezóny

V druhom kole sa nepredstavil jeden z favoritov Clement Noel z Francúzska, ktorý po chybe v hornej pasáži skončil na zemi a 1. kolo nedokončil. Slováci v súťaži neštartovali.,aktualizované

Adama Žampu trápi boľavý chrbát, prerušil súťažnú sezónu

V najbližšom období podstúpi vyšetrenie magnetickou rezonanciou.

Táborský a Noskovič v Sigulde na 12. a 11. mieste, premiéra Sloveniek

Premiérové preteky v dvojboboch žien EP majú za sebou slovenské bobistky Viktória Čerňanská a Patrícia Horváthová.

Nemci Friedrich a Schüller vyhrali v súťaži dvojbobov

Friedrich získal siedmy triumf v sezóne, pre olympijského aj svetového šampióna to bolo už 33. víťazstvo v SP.

Nór Granerud slávil v Engelbergu piaty triumf za sebou

Granerud predstihol o 1,7 bodu Nemca Markusa Eisenbichlera, tretí skončil po prvom kole vedúci Poliak Piotr Zyla. ,aktualizované

Nemec Geiger slávil v Ramsau víťazné double

Geiger figuroval po skokoch na strednom mostíku na siedmej priečke a do bielej stopy vybiehal s 15-sekundovou stratou na Riibera.

Röiselandová vyhrala preteky s hromadným štartom v Hochfilzene

Röiselandová slávila ôsme individuálne víťazstvo v prestížnom seriáli, druhé v pretekoch s hromadným štartom. ,aktualizované

Pinturault vyhral obrák, Andreas Žampa skončil na 27. mieste

Pinturault zvíťazil s náskokom siedmich stotín pred 20-ročným Nórom Atlem Liem McGrathom a slávil 31. triumf v prestížnom seriáli, 15. v obrovskom slalome.,aktualizované

Riiber sa stal lídrom v severskej kombinácii po skokanskej časti

Na strednom mostíku v rakúskom stredisku pristál na značke 98 m.

Rusi a Švajčiarky zvíťazili v behu na lyžiach

Slovenské reprezentantky Alena Procházková a Barbora Klementová sa do finále neprebojovali.

Nemec Peiffer vyhral preteky s hromadným štartom v Hochfilzene

Bö sa napriek jednej chybe na strelnici vďaka rýchlemu behu prepracoval na pódium.

Vlhová skončila šiesta v super-G vo Val d'Isere, triumf Ledeckej

Vlhová vyrazila na trať s číslom desať a najmä v prvej polovici držala krok s najväčšimi favoritkami. Ešte na druhom medzičase bola štvrtá.,aktualizované

Sánkovanie: Loch v tejto sezóne stopercentný, vyhral aj vo Winterbergu

Z dvojice slovenských reprezentantov si lepšie počínal Jozef Ninis, ktorý obsadil 19. priečku.

Andreas Žampa postúpil do 2. kola obrovského slalomu

Adam Žampa začal nádejne, po prvom medzičase však prišla v najstrmšej časti chyba a so svojim výkonom sa nedostal do 2. kola.,aktualizované

Januárové podujatie SP v biatlone skrátili na tri dni

Šprint žien na 7,5 km sa nepôjde už vo štvrtok 7. januára, ale až o deň neskôr.

Preteky skikrosárov vo Val Thorense zrušil vietor

V nedeľu je na rovnakom mieste na programe ďalšie podujatie.

Nór Granerud na čele po 1. kole v skokoch na lyžiach v Engelbergu

Na tretej pozícii sa usadil Slovinec Anže Lanišek s dvojbodovým mankom.,aktualizované

Geiger sa postaral o premiérový triumf Nemcov v severskej kombinácii

Geiger figuroval po skokoch na štvrtej pozícii, záver dramatických pretekov mu však vyšiel najlepšie a dosiahol štvrtý triumf v individuálnych pretekoch v kariére.,aktualizované

Nemecké bobistky ovládli súťaž žien, keď obsadili všetky tri stupne na pódiu.

Stíhačku v Hochfilzene vyhrala Eckhoffová, I. Fialková posledná

Jediná Slovenka na štarte Ivona Fialková prišla do cieľa na poslednom 58. mieste, absolvovať musela až deväť trestných okruhov. ,aktualizované

Pellegrino a Fähndrichová vyhrali šprint v Drážďanoch

Pellegrino i Fähndrichová využili neúčasť reprezentácii severských krajín a vo vyraďovacej fáze ukázali najlepšiu formu.,aktualizované

Nór Laegreid vyhral stíhačku v Hochfilzene, Hasilla skončil posledný

Tomáš Hasilla sa trápil na strelnici, keď musel bežať až deväť trestných okruhov a do cieľa dobehol na poslednej 60. pozícii.,aktualizované

Sánkovanie: Wendl a Artl víťazmi, Vaverčák so Zmijom na 18. mieste

Slovenskí reprezentanti Tomáš Vaverčák a Matej Zmij obsadili 18. priečku s mankom 1,263 sekundy. O dve pozície si vylepšili výsledok z minulotýždňového SP v Oberhofe. ,aktualizované

Beh na lyžiach: Procházková s Klementovou nepostúpili z kvalifikácie

Medzi mužmi štartovali dvaja Slováci, ani jeden nebojoval o postup.

Obhajca veľkého glóbusu Kilde vyhral zjazd vo Val Gardene

Slovensko v súťaži malo zastúpenie, keď so štartovým číslo 61 čakal na svoju jazdu Martin Bendík, ako posledný v štartovej listine.,aktualizované

Vlhová v druhom zjazde nebodovala

Trať, ktorá sa v zjazdoch štandardne nemení, upravili v inkriminovanej pasáži, kde mali pretekárky v piatok problémy s kombináciou kompresie, skoku na pravú stranu a výjazdu z ľavotočivej zákruty.,aktualizované

Schmidhoferová má pretrhnuté väzy v kolene, sezóna sa pre ňu skončila

Tridsaťjedenročná Schmidhoferová po skoku stratila kontrolu nad lyžami a tvrdo pristála v ochranných sieťach.

V ouvertúre v Ramsau triumfovala skokanka Kramerová

Na strednom mostíku triumfovala s náskokom 8,5 bodu pred Slovinkou Ninou Kriznarovou.

V Innsbrucku zvíťazili Dukurs a Flocková

V súťaži žien zvíťazila Rakúšanka Janine Flocková a upevnila si vedenie v celkovom poradí. Druhá skončila so stratou 0,21 s Holanďanka Kimberley Bosová, tretia bola Nemka Jacqueline Löllingová.

Šprint v Hochfilzene vyhrala Eckhoffová, Fialkové bez bodov

Ivona Fialková vyštartovala na trať s číslom 22, na úvodnej streľbe urobila dve chyby a musela na dve trestné kolá. Na stojke však už vybielila všetky terče. ,aktualizované