Zimné športy

Vlhová siedma najrýchlejšia v tréningu zjazdu, zaostala o 1,17 s

Vo Švajčiarsku je v piatok na programe náhrada za zrušený zjazd z ruského Soči.

Fourcade získal dvanásty titul v kariére, Bartko skončil 67.

Tridsaťjedenročný Fourcade vyštartoval s číslom 30 v žltom a červenom drese vedúceho muža celkového poradia Svetového pohára i hodnotenia disciplíny.,aktualizované

Skokan na lyžiach Nemec Freund začne cez víkend opäť súťažiť

Freund musel pre problémy s meniskom predčasne ukončiť vo februári 2019 minulú sezónu.

Fialkové si po nevydarených pretekoch priznali chyby: Mrzí nás to

Mladšia zo sestier Fialkových si preteky pokazila na poslednej položke. Na prvých troch pritom strieľala solídne s bilanciou 1-1-0.

Vo vytrvalostných pretekoch triumf Wiererovej, P. Fialková 24.

Z kvarteta Sloveniek trafila najviac terčov Veronika Machyniaková, ktorá minula dvakrát na prvej stojke a raz na druhej streľbe v stoji a obsadila napokon 63. miesto.,aktualizované

Spolupráca pokračuje. Magoni bude trénovať Petru Vlhovú aj naďalej

Na predĺžení spolupráce sa dohodli po víťazstve v nedeľnom slalome Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore.

Paulína Fialková pred druhou polovicou šampionátu verí v zázrak

Po dvoch nevydarených vystúpeniach sa však nehľadá motivácia ľahko.

MS: Zlato na 1500 m pre Holanďanov Nuisa a Wüstovú

Medzi ženami zvíťazila Holanďanka Ireen Wüstová o 21 stotín pred Ruskou Jevgenijou Lalenkovovou.

Johaugová po sólojazde triumfovala v stíhačke klasicky

Pódium patrilo výlučne Nórkam. Druhá skončila Heidi Wengová s mankom 57,4 sekundy, ktorá v cieľovej rovinke predstihla Ingvild Flugstad Östbergovú o štyri desatiny sekundy.

Jacquelin získal zlato v stíhačke, Otčenáš na 26. mieste

Dvadsaťštyriročný Jacquellin získal prvú zlatú medailu na MS a premiérovu v individuálnej súťaži v seniorskej kariére. ,aktualizované

Posledné preteky v Sigulde vyhrali Kibermanis s Miknisom

Nemecký víťaz celkového poradia SP Francesco Friedrich už preteky vynechal.

Lyžovanie SP: Palovičová sa inšpirovala aj s výhľadom na Jasnú

Dúfam, že príde veľa divákov, treba im všetko pripraviť, aby si odniesli emotívny zážitok. Zistili, že je krásne byť na takých pretekoch, najmä keď súťaží Petra a darí sa jej, povedala Palovičová.

Ivona Fialková v stíhačke na 6. mieste, zlato pre Wiererovú

Ivona Fialková dosiahla najlepšie umiestnenie na svetových šampionátoch, vlani v Östersunde bola v stíhacích pretekoch až 37. ,aktualizované

Vlhová vyhrala slalom v Kranjskej Gore

Líderka celkového poradia Svetového pohára a najlepšia slalomárka sezóny Shiffrinová v Slovinsku neštartovala z rodinných dôvodov. V hodnotení disciplíny stráca na Vlhovú 20 bodov.,aktualizované

Golberg vyhral stíhačku klasicky

Druhý skončil iba o tri desatiny sekundy líder celkovej klasifikácie Rus Alexander Boľšunov.

Nikitinová si v Sigulde vyjazdila zlato, Löllingová titul

Nemecká pretekárka Jacqueline Löllingová obsadila so stratou 1,29 až 8. miesto, aj to jej však stačilo na zisk celkového víťazstva vo Svetovom pohári.

Kraft vyhral preteky v Kulme a zvýšil náskok na čele

Priebežný líder seriálu doletel pri svojom jedinom skoku na značku 230 metrov a dostal známku 232,6 bodu.

Vlhová po 1. kole slalomu v Slovinsku štvrtá

Dvadsaťštyriročná Slovenka išla slalom po takmer mesačnej prestávke. Nespravila viditeľné zaváhanie, ale švédska líderka išla agresívnejšie a čistejšie. ,aktualizované

V prvý deň finále šortreku v Dordrechte 3 triumfy Kórejčanov

V dejisku dominovali včera reprezentanti Kórejskej republiky, keď zvíťazili v troch zo štyroch individuálnych súťaži.

Otčenáš po najlepšom výsledku kariéry: Dúfam, že sa ním MS nekončia

Tridsaťdvaročný pretekár predviedol čistú streľbu, ktorú podporil kvalitným bežeckým výkonom.,aktualizované

Vlhová druhá v obrovskom slalome v Kranjskej

Dvadsaťštyriročná slovenská reprezentantka bojovala o štrnáste prvenstvo na podujatiach SP, ale napokon z toho bolo premiérové druhé miesto v tejto disciplíne. ,aktualizované

Slovenský dvor v Slovinsku, priaznivci zabrali Krajansku Goru

Slováci prúdili ulicami a zhromaždili sa pred hotelom šéfa Vlhovej fanklubu Miroslava Ledeckého.

Žyla triumfoval po siedmich rokoch, vyhral lety v Rakúsku

Žyla si pripísal druhý individuálny triumf v Svetovom pohári v kariére. ,aktualizované

V šprinte triumf Loginova, Otčenáš s najlepším výsledkom v kariére

V dobrých podmienkach sa išli veľmi zaujímavé a dramatické preteky. Loginov zastrieľal čisto v ľahu aj stojke. ,aktualizované

V Östersunde suverénny triumf Johaugovej

Johaugová v tejto sezóne vyhrala všetkých päť pretekov s intervalovým štartom a poistila si svoj náskok na čele poradia Svetového pohára.

Demidovová celkovou víťazkou na U-rampe

Stala sa vôbec prvou Ruskou, ktorá triumfovala na U-rampe.

Usťugov príde o zlato zo olympiády v Soči

Usťugov bol na ZOH 2014 členom zlatej štafety, o medailu tak príde celé družstvo.

Geiger vyhral 1. kolo leteckého podujatia v Rakúsku

Na druhom mieste skončil líder priebežného poradia Svetového pohára Rakúšan Stefan Kraft.

Vlhová najrýchlejšia v 1. kole obráku

Vlhová predviedla sebavedomý a takmer bezchybný výkon. ,aktualizované

Bývalú ruskú olympijskú víťazku Slepcovovú dištancovali za doping

Slepcovová dosiahla najväčšie úspechy v letnom biatlone, na jej poslednom svetovom šampionáte v roku 2017 získala tri zlaté medaily.

Rusky Sergejevová s Mamedovovou triumfovali v dvojboboch

Ruská dvojica zdolala po dvoch jazdách Rumunky Andreu Grecuovú a Ioanu Gheorgheovú o dve stotiny sekundy.,aktualizované

Ivona Fialková na MS 9. v šprinte, triumf Nórky Röiselandovej

Ďalšie Slovenky skončili v úzadí. Terézia Poliaková absolvovala iba dva trestné okruhy, ale so stratou 3:42,7 min na víťazku figurovala až na 82. mieste.,aktualizované

Vlhovej neprekáža rola favoritky, slalom je ok, obrák doľaďuje

Po Novom roku vyšla Vlhová na najvyšší stupeň vo všetkých troch točivých súťažiach, keď vyhrala slalomy v Záhrebe i Flachau, ako aj "obrák" v Sestriere.

Termín návratu Shiffrinovej nie je známy, možno až vo finále

Shiffrinová má na konte celkovej klasifikácie 1225 bodov a náskok 145 bodov na Talianku Federicu Brignoneovú.

Kilde po piatkovom triumfe v super-G na čelo celkového poradia

Preteky negatívne ovplyvnilo počasie, organizátori museli pre silný vietor a sneženie viackrát posunúť začiatok. ,aktualizované

Ninis v šprinte na 10. mieste, titul domácemu Repilovovi

Majstrom sveta v šprinte sa na šampionáte v sánkovaní v ruskom Soči stal domáci Roman Repilov.