Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Zimné športy

Slovenskí biatlonisti verili v lepší štart

Pod výsledok sa podpísalo, že Slováci nastúpili na preteky bez sestier Paulíny a Ivony Fialkových, ktoré sa predstavia až v piatkovom šprinte.

Nóri získali zlato v mix štafetách, Slovákov stiahli z trate

Machyniaková na strelnici nadviazala na Poliakovú, jediný rezervný náboj potrebovala na stojke, no bežecky zaostala.,aktualizované

Biatlonové Majstrovstvá Európy presunuli z Otepää do Minsku

Dôvodom sú nepriaznivé snehové podmienky.

Dressen víťazom zjazdu v Saalbachu-Hinterglemme

Dressen slávil piaty triumf v prestížnom seriáli, už tretí v tejto sezóne.,aktualizované

Slovenská miešaná štafeta pobeží vo štvrtok bez sestier Fialkových

Štart je na programe o 14.45.

Ruská krasokorčuliarka Stolbovová ukončila kariéru

Stolbovová získala na zimných olympijských hrách 2014 v Soči zlato v tímovej súťaži, s Fedorom Klimovom bola druhá v súťaži športových dvojíc.

Má najvyššie ciele. V Anterselve sa sústredí pozornosť na Fialkovú

Slovenky strávili záverečnú prípravu na MS v rakúskom Obertilliachu.

Prvý tréning na zjazd mužov zrušili pre nepriaznivé počasie

V stredu je na programe ďalší tréning, usporiadatelia očakávajú zlepšenie počasia.

Špeciálne olympiády usporiadali Zimné národné hry v 5 športoch

V pondelok súťažilo viac ako 160 športovcov s intelektuálnym znevýhodnením, okrem domácich reprezentantov prišli aj športovci z Česka, Rakúska a Maďarska.

Skoky na lyžiach-SP: Hölzlová vyhrala v Hinzenbachu aj v nedeľu

V Hinzenbachu si po triumfe v sobotu pripísala víťazné double.

Lyžovanie-SP: Rebensburgová má po sezóne, v Ga-Pa si zranila nohu

Operácia v jej prípade nie je nutná, no nedobrovoľná prestávka potrvá osem týždňov.

Lyžovanie-SP: Goggiová si zlomila ruku a musí ukončiť sezónu

Dvadsaťsedemročnej olympijskej víťazke v zjazde diagnostikovali zlomeninu vretennej kosti na ľavej ruke a ešte v nedeľu sa podrobila operácii.

Johaugová vyhrala 10 km voľne vo Falune

Do dnešného programu zasiahli horšie snehové podmienky, keď organizátori museli skrátiť mužské preteky z 30 km voľne s intervalovým štartom na 15 km voľne s hromadným štartom.

Boľšunov vyhral 15 km voľne vo Falune

Dvadsaťtriročný Rus potvrdil pozíciu favorita a upevnil si pozíciu na čele priebežného poradia Svetového pohára.

Meillard triumfoval v Chamonix, má aj malý glóbus

Meillard mohol oslavovať v Chamonix dvakrát, pretože získal aj malý glóbus za celkový triumf v obrovskom paralelnom slalome. ,aktualizované

Vlhová priebežne deviata v Super-G v Garmisch-Partenkirchene

Vlhová vyrazila na trať ako dvanásta v poradí, no nie za ideálnych podmienok. Na svoju jazdu si totiž musela počkať, pretože pred ňou spadla Talianka Sofia Goggiová so štartovým číslom 11.,aktualizované

Adam Žampa neuspel v kvalifikácii paralelného obrovského slalomu

Slovenský lyžiar Adam Žampa neuspel v kvalifikácii paralelného obrovského slalomu Svetového pohára. Vo francúzskom Chamonix dosiahol v súčte dvoch jázd čas 42,32 sekundy.

Skoky na lyžiach: Nedeľňajší SP vo Willingene zrušili

Meteorológovia predpokladajú, že silný vietor začne robiť problémy už od poludnia, ohrozená by bola preto bezpečnosť divákov na podujatí.

Beh na lyžiach: Golberg a Svahnová vyhrali šprint klasicky vo Falune

Svahnová bojovala v šesťčlennom finále o prvenstvo s krajankou Jonnou Sudlingovou a Ruskou Nataliou Neprjajevovou.

Lyžovanie-SP: Vlhová v zjazde v Ga-Pa v elitnej desiatke

Rebensburgová slávila 19. víťazstvo v pretekoch SP, premiérové v zjazde.,aktualizované

Lyžovanie-SP: Slalom v Chamonix zvládol najlepšie domáci Clement Noel

Druhé kolo to bola výzva, bolo tam veľa náročných pasáží, povedal Noel pre médiá.,aktualizované

Krasokorčuľovanie: Šéf francúzskej federácie odstúpil kvôli škandálu

Gailhaguet vyhlásil, že tak robí v snahe upokojiť situáciu v priebehu policajného vyšetrovania.

Akrobatické lyžovanie SP:V skokoch medzi ženami triumfovala Ramanovská

Medzi mužmi zvíťazil Rus Maxim Burov.

Lyžovanie-SP: Yule na čele po 1. kole slalomu v Chamonix

Slovenský reprezentant Adam Žampa nepostúpil do 2. kola.,aktualizované

Hanju dosiahol v krátkom programe v Soule svetový rekord

Americký pár Madison Chocková, Evan Bates triumfoval v tancoch na ľade a obhájil titul spred roka.

Vlhová si krátko oddýchla doma a je pripravená na záver sezóny

Od 21. do 23. februára sa uskutočnia súťaže vo švajčiarskej Crans Montane.

Tréning na zjazd v Ga-Pa pre Suterovú, Vlhová 34.

Druhá bola domáca Viktoria Rebensburgová (+0,19 s), tretia Talianka Federica Brignoneová (+0,34).

Slalom a obrovský slalom žien presunuli z Mariboru do Kranjskej Gory

V poradí 56. ročník podujatia s názvom Zlatá líška sa presúva z Mariboru do iného slovinského strediska.

V Tatrách sa uskutočnia Zimné národné hry Špeciálnych olympiád

Zimné národné hry Špeciálnych olympiád sú tiež nominačnými pretekmi na Svetové hry Špeciálnych olympiád, ktoré sa uskutočnia už začiatkom roka 2021.

Medzinárodnú lyžiarsku federáciu trápi veľký počet zranení

Rada FIS tiež podporila návrh Nórska o rozšírenie programu MS v severskom lyžovaní o preteky žien na veľkom mostíku.

Japonka Kihirová dominovala v Soule v krátkom programe

Podujatie pokračuje v piatok voľným programom mužov, tanečníci na ľade už budú bojovať o medaily.

Maďarský olympijský víťaz Burján s ročným trestom za urážku

Pri prílete na preteky Svetového pohára na letisku v Šanghaji napísal pri dlhom čakaní na batožinu vulgárny status na adresu Číny

Zrušený zjazd žien zo Soči presunuli do Crans Montany

Plánované sobotňajšie preteky na olympijskej trati neďaleko Soči museli zrušiť pre nepriaznivé počasie.

Rakúšanka Hütterová sa v tejto sezóne do seriálu už nevráti

Vo svojej kariére si Hütterová pripísala dve prvenstvá v pretekoch Svetového pohára, štrnásťkrát stála na pódiu.

Falat a Jančová majstrami SR v slalome

V slalome mužov obsadili domáci reprezentanti všetky pódiové priečky, Falat triumfoval s náskokom 67 stotín sekundy pred Martinom Hyškom, tretí skončil Samuel Revúcky (+1,32 s).

Prokuratúra prešetruje zneužívanie mladistvých krasokorčuliarok

S podobnými obvineniami proti Beyerovi a ďalším dvom trénerom krasokorčuľovania prišli aj najmenej tri ďalšie bývalé krasokorčuliarky.

Jeff Shiffrin podľahol zraneniam hlavy, Američanka prerušila sezónu

Veľká rivalka slovenskej lyžiarskej hviezdy Petry Vlhovej je jasne na čele seriálu s 1225 bodmi pred Taliankou Federicou Brignoneovou (955).

Lyžiarke Mikaele Shiffrinovej nečakane zomrel milovaný otec

Jeff Shiffrin bol anesteziológ a spolu so svojou manželkou Eileen sprevádzali svoju dcéru pravidelne na jej púti po lyžiarskych strediskách. ,aktualizované

Kläbo si zlomil prst, preteky vo Falune vynechá

Kläbo dúfa, že do štartu Nordic Ski Tour v Östersunde (15. február) bude v poriadku.

Skoky na lyžiach-SP: Hölzlová sa stala víťazkou v Oberstdorfe

Vďaka tomuto víťazstvu je na čele priebežného poradia Svetového pohára s náskokom 15 bodov pred Nórkou Maren Lundbyovou.