Zimné športy

Triumf Fillona Mailleta, Fourcade si udržal žltý i červený dres

V ideálnych poveternostných podmienkach sa na strelnici biatlonisti dopúšťali iba malého množstva chýb.

Víťazmi skikrosu Bohnacker a Näslundová

Medzi ženami triumfovala domáca Sandra Näslundová pred Švajčiarkou Fanny Smithovou a Kanaďankou Marielle Thompsonovou.

Ivona Fialková o príprave na MS: Musím spojiť všetko dokopy

V sobotu v Pokljuke potiahla slovenský mix na 14. miesto, keď musela na štyroch položkách len dvakrát dobíjať a v záverečnom okruhu dokázala zdolať až tri súperky.

Vlhová v super-G v Bansku šiesta

Vlhová bola na medzičasoch druhá a tretia, chyba v spodnej časti trate ju však pripravila o pódium.,aktualizované

Po 1. kole v Kitzbüheli viedol Švajčiar Yule

Vedúci muž disciplíny Nór Henrik Christoffersen skončil na 6. priečke s odstupom 42 stotín sekundy.

Procházková neuspela v kvalifikácii šprintu v Oberstdorfe

V nemeckom stredisku obsadila v kvalifikácii na 1,5 km dlhej trati až 62. miesto s priepastnou stratou 24,31 sekundy na najrýchlejšiu Rusku Nataliu Neprjajevovú.

Laffontová a Kingsbury víťazmi moguls v Tremblante

V mužskej súťaži sa tešil domáci Mikael Kingsbury.

Moioliová a Visintin víťazmi krosu v Big White

Medzi mužmi triumfoval Talian Omar Visintin pred domácim Eliotom Grondinom a Američanom Alexom Deiboldom.

Estónci prekvapili v Pokljuke aj seba

Vo včerajších pretekoch predviedli vynikajúce predstavenie, keď im na ôsmich streleckých položkách stačili len tri rezervné náboje a obsadili striebornú pozíciu.

Šortrek-ME: Rusnáková obsadila v Debrecíne na 500 m 13. miesto

V prvom štvrťfinále skončila tretia, za postupom do semifinále zaostala o 43 tisícin sekundy.

Kraso-ME: Sinicinová a Kacalapov predbehli favorizovaných Francúzov

V konečnom hodnotení pred obhajcami náskok iba 14 stotín bodu.

Slovákom mixy v Pokljuke nevyšli

Nádej na výraznejšie umiestnenie vyprchala na druhej streľbe Otčenáša, keď musel na dve trestné kolá. ,aktualizované

Sánkovanie-SP: Medzi ženami najrýchlejšia Nemka Taubitzová

Vyhrala tak nad svojou hlavnou konkurentkou v súboji o pohárové víťazstvo, Ruskou Tatianou Ivanovovou.

Nemeckí skokani triumfovali v súťaži družstiev v Zakopanom

Domáci Poliaci skončili na piatej priečke za Japonskom.,aktualizované

V dvojboboch v Königssee zvíťazili Američanky

Na čele priebežného poradia Svetového pohára je naďalej Humphriesová, na druhú Schneiderovú má náskok 48 bodov.,aktualizované

Miešanú štafetu štvoríc vyhralo Francúzsko

Slovenskú štafetu rozbehol Šima a na oboch streleckých položkách musel dvakrát dobíjať, čo znamenalo 20. miesto po prvom úseku. ,aktualizované

Víťazmi skikrosu Švajčiari Regez a Smithová

Na druhom mieste skončili Kanaďan Reman a Švédka Näslundová.

Francúzi Jacquelin a Bescondová vyhrali mix dvojíc

Francúzska dvojica sa držala od začiatku v popredí, celkovo musela iba päťkrát dobíjať. ,aktualizované

Nóri vyhrali súťaž družstiev v Oberstdorfe

Na druhej priečke skončil tím Nemecka.

Rakúšanka Hölzlová triumfovala v rumunskom Rašnove

Hölzlová sa po víťazstve dostala na čelo Svetového pohára.

Boľšunov triumfoval v skiatlone pred štvoricou Nórov

Víťaz Tour de Ski Boľšunov sa od začiatku držal v popredí a po klasickej 15 km dlhej trati vybiehal do druhej polovice pretekov na prvej pozícii. ,aktualizované

Vlhová skončila jedenásta v ďalšom zjazde v Bansku

Po piatkovej náhrade za zrušené preteky vo francúzskom Val d'Isere sa dnes uskutočnil ďalší a pôvodne programovaný zjazd. ,aktualizované

V Kitzbüheli triumf Mayera

Dvadsaťdeväťročný Mayer dosiahol ôsme víťazstvo na podujatiach Svetového pohára, štvrté v zjazde. ,aktualizované

Johaugová suverénne triumfovala v skiatlone

Johaugová mala v cieli pretekov na 7,5 km klasicky a 7,5 km voľnou technikou jednoznačný náskok. S vyše 15-sekundovou stratou prišla do cieľa skupinka pretekárok na čele s Östbergovou.,aktualizované

Doboszová v krátkom programe 29., líderkou Ruska Kostorná

Všetky tri mladé Rusky ukázali vysokú kvalitu, zo štvrtého miesta sa pokúsi zamiešať boj o cenné kovy ešte Švajčiarka Alexia Paganiniová.,aktualizované

Paulína Fialková po pokazenej streľbe: Môžem si za to sama

Preteky s hromadným štartom budú pre Paulínu Fialkovú posledné pred februárovými majstrovstvami sveta v talianskej Anterselve a preto sa chce naladiť pozitívne.

Bratia Claudeoví odcestovali domov z Pokjluky, ich otec je nezvestný

Pod skupinou sa prepadol ľad na jazere Lac Saint-Jean vo východokanadskej provincii Quebec.

Slováci stavili na single štafety, nastúpia I. Fialková a Otčenáš

V štafetách dvojíc sa predstavia jeden muž a jedna žena. Poradie si vymieňajú po dvoch streleckých položkách (ležka, stojka), dokopy absolvujú obaja z tímu po štyri.

Snoubordistka Medlová skončila šiesta na X-games v Aspene

Zvíťazila Mijabi Onicuková, pred Kokomo Muraseovou a Reirou Iwabučiovou.

Bezchybná Herrmannová nemala konkurenciu, P. Fialková nebodovala

Paulína Fialková netrafila na prvej streleckej položke jeden terč. Zo súboja o kvalitné umiestnenie vypadla po prvej stojke, keď minula dvakrát. ,aktualizované

Jansrud zvíťazil v super-G v Kitzbüheli

Jansrud sa vydal na trať so štartovým číslom 19. Viedol na všetkých medzičasoch a hoci mu pred cieľom namerali až trinástu najvyššiu rýchlosť (134,38 km/h).

Najrýchlejšia Vlhová po chybe pred cieľom skončila v zjazde šiesta

Celkovo Vlhovej namerali stratu 1,03 s na víťaznú Američanku Mikaelu Shiffrinovú. ,aktualizované

Ruský krasokorčuliar Alijev získal prvý titul kontinentálneho šampióna

Alijev, ktorý bol po krátkom programe druhý, predviedol v Steiermarkhalle suverénne najlepšiu voľnú jazdu.

Víťazný návrat J. T. Böa. Súboje s Fourcadeom posúvajú jeho limity

K triumfu mu pomohla aj Francúzova chyba po druhej streľbe, keď spadol a musel zo zeme zdvíhať paličky.

Krasokorčuľovanie-ME: V tancoch vedú po krátkom programe Francúzi

Dosiahla hodnotu 88,78 bodu. Druhý skončili Rusi Viktoria Sinicinová, Nikita Kacalapov a tretí Taliani Charlene Guignardová, Marco Fabbri.

J. Thingnes Bö triumfoval na 20 km, prvé body Otčenáša

Organizátori v Pokljuke zmenili oproti vlaňajšku trať, pribudli na nej ťažšie pasáže. ,aktualizované

Slovenská výprava je s výsledkami z Hier mládeže v Lausanne spokojná

Slovensko reprezentovalo vo Švajčiarsku celkovo 46 športovcov.

Štvrtkový tréning na zjazd v Bansku pre Hählenovú, Vlhová desiata

V tréningu sa predstavila aj Slovenka Petra Vlhová, ktorá skončila desiata s odstupom 1,65 sekundy. Líderka SP Mikaela Shiffrinová z USA bola štvrtá (+1,08). Informovala agentúra APA.

Hry v Lausanne 2020 boli pre Slovensko doteraz najúspešnejšie

V miešaných družstvách v hokeji vo formáte troch proti trom zavesili na krk strieborné medaily Petrovi Repčíkovi a Nikole Janekovej a bronzové Rastislavovi Eliášovi a Zuzane Dobiášovej.

Posledný tréning na zjazd v Kitzbüheli pre Clareyho

Druhý skončil Aleksander Aamodt Kilde z Nórska s odstupom 0,55 s, tretí bol domáci Matthias Mayer (+0,60). Informovala agentúra AFP.