Zimné športy

Beh na lyžiach: Östbergová vyhrala siedmu etapu Tour Canada, 26. Proch

Slovenská reprezentantka Alena Procházková, ktorá obsadila 26. priečku.,aktualizované

Ruská rýchlokorčuliarka Voroninová triumfovala v disciplíne na 3000 m

Preteky v holandskom Heerenveene sú súčasťou Svetového pohára.

Biatlon: Domračevová žiada prísnejšie tresty za doping

Dvadsaťdeväťročná športovkyňa, ktorá pre mononukleózu neštartuje na svetovom šampionáte v Osle, reagovala na najnovšie prípady pozitívnych testov na meldónium.

Nórske biatlonistky vyhrali doma štafetu, Slovenky na 14. mieste

Druhé skončilo Francúzsko a tretie Nemecko.,aktualizované

V druhom tréningu pred zjazdom v Kvitfjelli bol najrýchlejší Jansrud

Za Jansrudom sa v piatok umiestnili Talian Peter Fill a Nór Aleksander Kilde.

Biatlon: Famózny Fourcade so štvrtým zlatom zo štyroch štartov

Na prebiehajúcom svetovom šampionáte v slávnom stredisku Holmenkollen tak triumfoval vo všetkých disciplínach, na ktoré nastúpil .

Kuzminová sa vrátila po materskej, v Taliansku skončila na 10. mieste

Dvojnásobná olympijská šampiónka pre materské povinnosti vynechala dve sezóny.

Meldónium zistili aj u vlaňajšieho juniorského majstra sveta Latypova

Pozitívne testy na meldónium mali od začiatku roka viacerí športovci.

Beh na lyžiach: Wengová vyhrala skiatlon v kanadskom Canmore

Na trati na 2x7,5 km prišla nórka do cieľa v čase 39:41,0 min. Jediná Slovenka v štartovom poli Alena Procházková skončila mimo bodovanej tridsiatky na 36. pozícii, keď na víťazku stratila 3:33,1 min.,aktualizované

Dorinová-Habertová získala na MS v Osle už svoj štvrtý cenný kov

Najvyššie zo štvorice slovenských reprezentantiek na Holmenkollene vyčnievala Jana Gereková, ktorá z dvadsiatich terčov netrafila tri a obsadila 38. miesto s mankom 3:54,4 min na víťazku.

Fallová vyhrala šprint v Canmore a získala malý glóbus

Slovenská reprezentantka Alena Procházková skončila po 15. kvalifikačnej priečke vo štvrťfinále a v konečnom hodnotení sa prepadla o šesť miest nižšie.

Tituly v slalome s prehľadom získali Velez-Zuzulová a Adam Žampa

Na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v Jasnej obaja úspešní lyžiarski reprezentanti zvíťazili s prehľadom, keď si veľké náskoky pred konkurenciou vytvorili už v 1. kole.,aktualizované

Aktéri záverečnej tlačovky v Jasnej sa zhodli: Veľký úspech akcie

Preteky Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach žien mali pod Chopkom veľký úspech.

Petra Vlhová po nedeľnom slalome nevedela zaspať: Bude to dlho mrzieť

Za postupom do druhého kola zaostala slovenská lyžiarka o 75 stotín.

V Jasnej sa dnes jazdil obrovský slalom, Slovenkám sa nedarilo

Súťaž sa v pondelok nahrádzala z veternej soboty.,aktualizované

Zuzulovcom sa v Jasnej splnil sen, mama si aj poplakala

Otec a tréner v jednej osobe vyzdvihol žičlivú atmosféru, ktorá v Nízkych Tatrách počas celého podujatia panovala.

Zo zákulisia Jasnej: Veronikine emócie vybičoval i otcov magický výrok

V prvom slalome Svetového pohára na samostatných slovenských kopcoch vystúpila domáca pretekárka na pódium. Tretie miesto v okolnostiach fantastickej lyžiarskej nedele nemohlo nikoho sklamať.,aktualizované

ĎAKUJEME, ozýva sa Jasnou. Velez-Zuzulová sa doma postavila na pódium

Je to asi najkrajší deň môjho života a zároveň asi aj najťažší, povedala po historicky prvých pretekoch zjazdárskeho Svetového pohára na území samostatného Slovenska naša topslalomárka. ,aktualizované

Biatlonista Fourcade triumfoval aj v stíhačke a získal tretie zlato

Prvé dve streľby v ľahu mal bezchybné, ale v dvoch stojkách trikrát minul. Napriek tomu mal v cieli viac ako 20-sekundový náskok pred Björndalenom. ,aktualizované

Faisst zvíťazil v skokanskej časti severskej kombinácie v Schonachu

Ako druhý vybehne na 15 km trať so stratou 27 sekúnd Japonec Akito Watabe.,aktualizované