< sekcia Basketbal

Chicago vyhralo nad San Antoniom, Clippers deklasovali Brooklyn

Hráči San Antonia proti tímu Chicago Foto: TASR/AP

Hráči Los Angeles Clippers si pripísali tretí triumf v sérii.

New York 23. januára (TASR) - Basketbalisti Chicaga vyhrali iba tretíkrát z uplynulých deviatich duelov zámorskej NBA, keď zdolali na svojej palubovke San Antonio 104:81. Derrick Rose k tomu prispel 22 bodmi, Španiel Pau Gasol s bilanciou 12 bodov a 17 doskokov zaznamenal svoje 25. "double-double" sezóny.

Bulls naštartovala trojka Tonyho Snella necelých 18 sekúnd pred koncom druhej štvrtiny. Zlepšenú presnosť streľby následne potvrdili aj na začiatku tretej časti, keď nad súperom viedli už 57:42. Pohodlný náskok si ustrážili až do konca stretnutia a bez väčších problémov ho dotiahli do víťazného konca. Po dlhšom čase sa dostali pod hranicu 102 inkasovaných bodov, čo sa im nepodarilo v uplynulých piatich dueloch. "Ukázali sme, čoho všetkého sme schopní," cituje web NBA slová Gasola, ktorého niekoľko hodín po stretnutí zvolili do tohtoročného Zápasu hviezd. Pre 34-ročného Španiela to bude už piata účasť na prestížnej zámorskej exhibícii.

Hráči Los Angeles Clippers si pripísali tretí triumf v sérii, v domácej hale deklasovali Brooklyn Nets 123:84. Blake Griffin sa prezentoval 24 bodmi, pričom 22 z nich zaznamenal už v úvodných dvoch štvrtinách. Chris Paul dosiahol sezónne maximum v počte asistencií, keď si ich do štatistík pripísal až 17. Za 25 minút hracieho času zaznamenal najviac asistencií v histórii, rekord od roku 1987 držal súčasný tréner Clippers Doc Rivers, ktorý vtedy hrával za Atlantu Hawks. Práve on v dueli proti Brooklynu často využíval aj hráčov z lavičky, aby udržal súperovu obranu pod neustálym tlakom. Domácemu tímu to napokon vynieslo vytúžený efekt. "Dnes to bolo konečne o tom, po čom voláme celý rok. Hrali sme súdržne, ako jeden tím," povedal po stretnutí Paul.

Vyrovnaný duel sa v noci na piatok hral v Portlande, kde domáci tesne pred koncom viedli nad Bostonom 89:87. Celtics sa však v záverečných sekundách držali na dostrel, Sullinger vybojoval loptu, prihral ju Turnerovi a jeho trojka 1,9 sekundy pred koncom rozhodla o triumfe Bostonu v pomere 90:89. "Bol som v tej chvíli schopný vystreliť dostatočne vysoko a presne. Modlil som sa, aby to tam padlo a našťastie sa to podarilo," uviedol po zápase Turner. Jeho tím prelomil sériu troch prehier, pri ktorých inkasoval vždy nad 100 bodov.