Basketbal

James vyzve Curryho v repríze minuloročného finále basketbalovej NBA

Finále bude aj trénerským súbojom dvoch zaujímavých osobností.

Blatt sa vracia do Európy, bude trénovať Darussafaka Istanbul

Tréner naposledy koučoval tím zámorskej NBA Cleveland Cavaliers, kde skončil na začiatku januára 2016, aj napriek prvému miestu vo Východnej konferencii.

Oklahoma môže prísť o svoju hviezdu, Durant rozmýšľa o odchode

V lete sa môže stať neobmedzeným voľným hráčom.

Golden State pritom prehrával už 1:3. Stal sa tak iba desiatym tímom histórie, ktorý dokázal otočiť sériu play off pri takomto nepriaznivom stave.

Majiteľ apartmánu votrelca varoval, nedostalo sa mu však odozvy a keď Dejean-Jones vkročil do jeho spálne, strelil ho do brucha. ,aktualizované

Obhajcov titulu v útoku potiahol Klay Thompson, ktorý premenil až 11 trojkových pokusov a celkovo zaznamenal 41 bodov.

Historické tabuľky prepísal líder Clevelandu LeBron James. ,aktualizované

Víťazstvom nad Oklahomou City 120:111 znížili stav série na 2:3 na zápasy. ,aktualizované

Novým trénerom Houstonu sa stal D'Antoni

Skúsený kouč sa dohodol s vedením texaského klubu na štvorročnej spolupráci.

Lídrom domácich bol s 25 bodmi Kevin Love.

Thunder v útoku potiahla dvojica Russell Westbrook, Kevin Durant, ktorí spolu nastrieľali 62 bodov. ,aktualizované

Jediný kanadský zástupca zvíťazil vo štvrtom zápase finálovej série Východnej konferencie play off NBA.,aktualizované

Thunder v útoku potiahla dvojica Kevin Durant, Russell Westbrook, ktorí spolu nastrieľali 63 bodov.,aktualizované

V najlepšom nováčikovskom tíme NBA nechýbajú Porzingis s Townsom

Obaja hráči dostali zhodne od športových novinárov a komentátorov maximálny počet 130 hlasov.

San Jose vyhralo nad St. Louis 3:0, Cleveland je bez prehry

Cleveland sa stal len desiatym tímom histórie NBA s bilanciou 10-0 vo vyraďovacích bojoch.

Reprezentačný krídelník Bílik predĺžil zmluvu s Interom

Pre 29-ročného krídelníka bude nadchádzajúca sezóna už štvrtou v žlto-čiernych farbách.

NBA: Draftovú lotériu vyhrala Philadelphia, vyberať bude ako prvá

Philadelphia nakoniec pretavila 27-percentnú šancu na zisk prvého miesta, ako druhý klub bude vyberať Los Angeles Lakers a tretí výber získal Boston Celtics.

Cleveland je v play off bez prehry, vyhral i prvé konferenčné finále

Cavs natiahli víťaznú sériu vo vyraďovacích bojoch už na deväť víťazstiev.

Za víťazov triumfoval Russell Westbrook.,aktualizované

Vo finále na Toronto čaká Cleveland Cavaliers.,aktualizované

Bronz v Eurolige získali hráči Krasnodaru

Vo večernom finále si zmerajú sily Fenerbahce Istanbul a CSKA Moskva.

Basketbalisti Miami odvrátili mečbal. S Torontom si vynútili 7. zápas

Na úspešnom odvrátení mečbalu sa najviac podieľal Slovinec Goran Dragič. ,aktualizované

NBA: Oklahoma vyradila San Antonio a je v konferenčnom finále

V šiestom dueli 2. kola play off vyhrali doma nad San Antoniom 113:99 a sériu získali vo svoj prospech 4:2 na zápasy.

Golden State vyradilo Portland a postúpilo do konferenčného finále

Obhajcovia titulu triumfovali nad Portlandom 125:121.,aktualizované

NBA: Oklahoma City vyhrala na palubovke San Antonia, v sérii vedie 3:2

V noci na stredu vyhrali v 2. kole play off na palubovke San Antonia 95:91 a v sérii sa dostali do vedenia 3:2.,aktualizované

Curry po návrate zažiaril 40 bodmi, Golden State krok od postupu

Basketbalisti Miami zvíťazili vo štvrtom zápase 2. kola play off zámorskej NBA nad Torontom 94:87 po predĺžení a vyrovnali stav série na 2:2.

NBA: Golden State zdolalo Portland po predĺžení, v sérii vedie 3:1

NBA: Cleveland je prvým finalistom na východe, Atlantu zdolal 4:0

Vo štvrtom semifinálovom súboji zvíťazili Cavs na palubovke Atlanty 100:99.,aktualizované

NBA: Triumf Portlandu nad Golden State režíroval 40-bodový Lillard

Lídrom domácich bol so 40 bodmi Damian Lillard. ,aktualizované

Skóre piateho finálového zápasu otvorili štyrmi bodmi hráči Komárna, ale Prievidza rýchlo vyrovnala.,aktualizované

NBA: Cleveland je krok od konferenčného finále, Leonard ťahal Spurs

Na západe sa k postupu priblížilo San Antonio vďaka triumfu 100:96 nad Oklahomou.,aktualizované

NBA: Toronto zdolalo Miami a vyrovnalo stav série na 1:1

Tretí duel série je na programe v sobotu na Floride.

NBA: Indianu povedie nový tréner, Vogel po päť a pol roku skončil

Vogel viedol Indianu päť a pol roka, s mužstvom dosiahol bilanciu 250 víťazstiev a 181 prehier.

Komárno zvíťazilo v správnej chvíli. Nechali sme tam dušu, tvrdí Bilič

Bojovnosť a nasadenie zdobila hráčov Komárna počas štvrtého finálového zápasu, do ktorého nastupovali zverenci Dragana Ristanoviča s nožom na krku.

Cleveland zvíťazil nad Atlantou 123:98 a v sérii vedie 2:0

Najlepším strelcom domácich bol s 27 bodmi LeBron James.,aktualizované

Basketbalisti Komárna znížili stav finálovej série

Na domácej palubovke triumfovali nad Prievidzou 96:88 a znížili stav série na 1:3. Piaty finálový zápas je na programe v sobotu 7. mája o 18.00 h v Prievidzi.,aktualizované

Golden State Warriors zdolali Portland 110:99, v sérii vedú 2:0

V úvodnom východnom konferenčnom semifinále triumfovalo Miami v Toronte 102:96 po predĺžení. ,aktualizované

NBA: Oklahoma vyrovnala stav série so San Antoniom