Bratislava

VODIČI, POZOR: V nedeľu budú v Bratislave dopravné obmedzenia

V nedeľu (17. 11.) bude približne od 16.30 do 17.15 h čiastočné obmedzená doprava v úseku od bratislavského letiska na Ivanskej ceste v smere na obchvat diaľnice D1 do Devína.

Bratislavské Staré Mesto a Nové Mesto podpísali dohodu o spolupráci

Medzi základné tézy memoranda patrí zlepšenie starostlivosti o zeleň a dreviny, skvalitnenie verejného priestoru či zvýšenie bezbariérovosti.

Výstava N89 Cesta k slobode predstavuje kľúčové udalosti Novembra 89

V nedeľu sa v uliciach Bratislavy ocitne deväť historických a retro vozidiel, ktoré jazdili v Bratislave v 80. rokoch.

V bratislavskej Petržalke vznikne mestský ovocný sad

Mesto zároveň informovalo, že projekt finančne podporil a zabezpečovať pravidelnú starostlivosť o mestský ovocný sad bude súkromný partner.

Pre zlomenie zberača nepremávajú električky X6 do Karlovej Vsi

Električky X6 premávajú po skrátenej trase iba po centre mesta, teda od tunela cez zastávky Chatam Sófer, Most SNP, Šafárikovo námestie, Námestie SNP a Kapucínsku smerom do tunela.

Bratislava má od piatka nové Námestie Nežnej revolúcie

S iniciatívou premenovať časť Námestia SNP na Námestie Nežnej revolúcie prišiel ešte v lete primátor Bratislavy Matúš Vallo.

KOLÓNY NA CESTE: Na viacerých úsekoch v Bratislave odstraňujú nehody

Zelená vlna RTVS informuje o nehode v Bratislave na Plynárenskej smerom na Prístavnú, vodiči tu prejdú striedavo v jednom pruhu, môžu sa zdržať v oboch smeroch.

Bratislava obnovila viac ako polovicu atiky Primaciálneho paláca

Aktuálne reštaurátorské práce sa začali v marci 2019, prvá etapa bola ukončená v októbri. Spôsob a rozsah prác pamiatkovej obnovy určil reštaurátorský výskum z roku 2016.

Bratislavská Dúbravka začala s výsadbou viac ako 100 nových stromov

Stovka nových stromov oživila verejné priestory aj v minulých rokoch. V roku 2015 ich pribudlo 20, v roku 2016 ich bolo 31, v roku 2017 pribudlo viac ako 50 a vlani ich bolo vysadených 100.

Smrť muža pri priecestí v Bratislave mohlo spôsobiť aj počúvanie hudby

Polícia v tejto súvislosti opätovne vyzýva chodcov, aby pri prechádzaní cez koľajisko dbali na svoju bezpečnosť.

Prejazdnosť dvoch ulíc v bratislavskej Dúbravke má byť plynulejšia

Na Ulici M. Sch. Trnavského v smere z Dúbravky do centra by mali byť počas budúceho týždňa už k dispozícii oba jazdné pruhy

KOLÓNY V BRATISLAVE:Hustá premávka v meste, hodinové rady,mešká aj MHD

Linky MHD, ktoré nemajú značnú časť trasy vedenú po vyhradených bus pruhoch, meškajú aj viac ako 60 minút.

TRAGÉDIA NA TRATI: Vlak zrazil človeka na priecestí na Ivanskej ceste

Nehoda ovplyvnila aj bratislavskú MHD. Pre uzavreté železničné priecestie sú niektoré autobusy Dopravného podniku Bratislava odklonené na náhradné trasy.,aktualizované 

PREBIEHAL CEZ KOĽAJE: Električka v Bratislave zrazila chodca

V úseku Vozovňa Krasňany - Rača premávajú električky linky 3 štandardne. Pre zlepšenie dopravy za električky autobusy 59 a 75 zastavujú na všetkých zastávkach po trase.

Proces s mladíkmi, ktorí zaútočili na manželský pár v MHD, prerušili

Jeden z mladíkov, ako píše Sme.sk, sa v stredu počas procesu k činu priznal. Ondrej Á. a Stanislav G. sú vo väzbe už od začiatku júna, teda vo štvrtok ich na proces eskortovali.

Konferencia otvorí diskusiu o tom, ako hovoriť o revolúcii zaujímavo

Konferencia sa bude konať v symbolických priestoroch Auly Univerzity Komenského, kde sa v novembri 1989 stretávali študenti.

Pri Starom moste chcú postaviť vyhliadkovú vežu aj zipline cez Dunaj

Vyplýva to z architektonickej štúdie, ktorú na zasadnutie petržalskej komisie územného plánu, výstavby a dopravy predložila firma Jufa, ktorej konateľmi sú Barbora Vetorová a Juraj Fandel.

Výročie Nežnej si pripomenú aj bývalí a súčasní študenti VŠMU

Na podujatí premietnu pásmo dokumentárnych filmov s tematikou Nežnej revolúcie, ktoré nakrútili poslucháči Ateliéru dokumentárnej tvorby P. Fröhlich, S. Nôtová, P. Reiselová a K. Babjár.

Na oslavy Nežnej revolúcie vypraví DPB v nedeľu historické vozidlá

Historické vozidlá budú premávať na špeciálnych linkách N89 na Bratislavský hrad, okruhom po centre mesta, do Rače a Ružinova.