< sekcia Ekonomika

Počet rakúskych podnikov, ktoré predávajú tovar v SR, rastie

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Povedal to pre TASR radca z obchodného oddelenia Rakúskeho veľvyslanectva v SR Hans Christian Kügerl.

Bratislava 19. septembra (TASR) – Počet rakúskych podnikov, ktoré predávajú tovar na Slovensku, každoročne rastie a je veľký záujem o investície na Slovensku. Povedal to pre TASR radca z obchodného oddelenia Rakúskeho veľvyslanectva v SR Hans Christian Kügerl.

Ako príklad odvetvia zaujímavého pre podnikateľov z oboch krajín aj v rámci širšieho regiónu uviedol automobilový priemysel a dodávky pre jeho potreby. Faktormi, ktoré sú predpokladom pre spoluprácu oboch krajín, sú geografická blízkosť, kultúrna a jazyková, čo sa tvorilo storočia.

V súvislosti s vyjadreniami o ochladzovaní ekonomiky v Európe radca Kügerl povedal, že sa nedá o tom takto hovoriť, skôr o zmene spoločenskej alebo technologickej. „Práve blízkosť Rakúska a Slovenska bude vplývať na to, že je tu veľká šanca na ďalší dobrý vývoj a spoluprácu,“ uviedol s tým, že SR je pre Rakúsko popredným obchodným partnerom. Dokazuje to množstvo Rakúšanov a Slovákov, ktorí pracujú v tej druhej krajine, aj realizácia podnikateľských projektov.