Ekonomika

RRZ: Riziká rozpočtu sa zvýšili, deficit môže dosiahnuť 1,8 % HDP

Za predpokladu, že sa neprijmú dodatočné opatrenia do konca roka 2019, deficit môže v roku 2020 dosiahnuť 1,8 % HDP a následne sa zvýšiť na 2,0 % HDP v roku 2021. ,aktualizované 

Raši: Slovensko je pripravené byť zodpovedným partnerom pri reforme EÚ

Nastupujúca komisia Ursuly von der Leyen bude mať podľa Rašiho zrejme silný mandát s požiadavkou realizácie reforiem, ktoré vyplývajú z výziev súčasnej doby.

Rezort financií:Schválenie štátneho rozpočtu je prioritou ministerstva

Vláda 14. októbra schválila návrh rozpočtu, ktorý počíta v tomto roku s deficitom na úrovni 0,68 % HDP a v budúcom roku by mal byť 0,49 % HDP.

OĽaNO upozornilo na predražené mreže na Višňovom

Diaľničiari považujú za neúctivé a úbohé, že poslanci OĽaNO zneužívajú štátny smútok a tragickú dopravnú nehodu na predvolebnú kampaň.

Kľúčovú rolu v Nežnej revolúcii podľa KOZ zohrali zamestnanci

Protestné zhromaždenia po celom Slovensku v najrôznejších podnikoch organizovali a aj sa ich zúčastňovali práve odborári.

EÚ sa sporí na pôde WTO s Kolumbiou pre clá na európske hranolčeky

Eurokomisárka pre obchod Cecilia Malmströmová uviedla, že aj napriek početným pokusom v snahe presvedčiť Kolumbiu, aby zrušila neodôvodnené opatrenia, EÚ nedostala uspokojivú odpoveď.

Dôchodkovo poistená osoba môže byť len FO po dovŕšení 16 rokov

Na dobrovoľné dôchodkové poistenie sa prihlasuje prostredníctvom tlačiva Registračný list fyzickej osoby v pobočke Sociálnej poisťovne príslušnej podľa miesta bydliska.

Protesty stiahli hongkonskú ekonomiku do recesie

Keďže koniec protestov je nedohľadne, analytici varujú, že finančné a obchodné centrum môže čakať dlhší a hlbší pokles než počas globálnej finančnej krízy v rokoch 2008/2009 .

NOVEMBER89: Finančná správa sa pripojí k oslavám 17. novembra

Finančná správa pozýva do múzea všetkých záujemcov pripomenúť si spolu s odborníkmi finančnej správy históriu colníctva, uviedla hovorkyňa Finančného riaditeľstva Ivana Skokanová.

NOVEMBER89: Ako sa zmenili ceny potravín za 30 rokov?

Cena chleba sa zvýšila až 15-násobne. Minulý rok platil spotrebiteľ za kilogram rascového bochníka 1,33 eura, kým v roku 1989 to bolo 2,80 korún československých (Kčs), teda 0,09 eura.

Globálny dlh v 1. polroku stúpol na viac než 250 biliónov USD

Zvyšovania dlhu po celom svete spôsobuje starosti investorom a mnoho expertov ho považuje za najväčší problém, ktorému budú ekonomiky a firmy čeliť v budúcnosti.

I. Mikloš: SR dosiahla zásadné zlepšenie, potrebuje však ešte reformy

Tiež je presvedčený, že absencia reforiem vedie k nízkej kvalite verejných služieb, najmä v zdravotníctve a školstve, rovnako ako k rastu byrokracie, nízkej efektívnosti výberu daní.

Tržby v nemeckom hotelovom a reštauračnom sektore v septembri klesli

Za prvých deväť mesiacov 2019 zaznamenal tento sektor reálny nárast obratu, ktorý berie do úvahy infláciu, medziročne o 0,8 %.

Maloobchodné tržby v Holandsku v septembri stúpli

Presnejšie, maloobchodné tržby v krajine tulipánov v septembri medziročne vzrástli o 4,6 % po augustovom zvýšení o 3,1 %.

Priemerná ročná miera inflácie v októbri bola na úrovni 2,6 %

Medzimesačný harmonizovaný index spotrebiteľských cien 99,9 % bol ovplyvnený najmä znížením a zvýšením cien v niektorých odboroch.

Cinema City má nového marketingového manažéra

Sieť multikín Cinema City má nového marketingového manažéra. Jiří Švancara bude mať na starosti nielen Slovensko, ale aj Českú republiku.

Motoristom mierne zdraželo tankovanie benzínov aj nafty

V 45. týždni tohto roka v porovnaní so 44. týždňom sa zvýšila cena natural 95-oktánového benzínu o 0,15 % na 1,317 eura za liter.

Kudlow: Prvá fáza dohody medzi USA a Čínou je blízko

Ekonomický poradca Bieleho domu Larry Kudlow uviedol, že nálada na rokovaniach je dobrá.

Ceny ropy v piatok ráno vzrástli

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v decembri sa v piatok o 7.30 h SEČ predával po 56,99 USD (51,82 eura).

Šéf Fedu vyzval Kongres, aby riešil rastúci rozpočtový deficit

V rámci jeho vystúpenia v Kongrese Powella podporili viacerí členovia Demokratickej strany, ktorí odsúdili útoky prezidenta Donalda Trumpa na šéfa Fedu.