Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea
< sekcia Fortunaliga

Futbalisti MFK Ružomberok remízovali s MFK Tatran 1:1 v 14. kole FL

Na snímke druhý zľava Matej Madleňák (Ružomberok) a prvý zľava Rastislav Václavík (Liptovský Mikuláš) v zápase 14. kola futbalovej Fortuna ligy MFK Ružomberok - MFK Tatran Liptovský Mikuláš na futbalovom štadióne v Ružomberku dňa 15. októbra 2022. Foto: TASR - Erika Ďurčová

Ružomberčania vyrovnali už tri minúty po zmene strán zásluhou Martina Regáliho.

Ružomberok 15. októbra (TASR) - Futbalisti MFK Ružomberok a MFK Tatran Liptovský Mikuláš remizovali v sobotňajšom liptovskom derby v 14. kole Fortuna ligy 1:1.

Do vedenia išli hostia v 29. minúte, keď sa presadil Rastislav Václavík. Ružomberčania vyrovnali už tri minúty po zmene strán zásluhou Martina Regáliho. Ružomberčania sú po šiestej remíze na priebežnom 4. mieste tabuľky so ziskom 21 bodov. Liptovský Mikuláš je naďalej posledný s 8 bodmi.

MFK Ružomberok - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1 (0:1)

Góly: 48. Regáli - 29. Václavík.
Rozhodovali: Gemzický - Vass, Čajka,
ŽK: Mihál, Gerát, Župa, Gaži,
1492 divákov.

Ružomberok: Krajčírik - Fabiš (49. Morong), Maslo, Mojžiš, Madleňák - Chrien, Zsigmund, Luterán (70. Rakyta), Regáli - Bobček (70. Kelemen), Gerec

Liptovský Mikuláš: Sváček - Totka, Filinský, Bedecs, Mihál, Župa (68. Nečas) - Václavík, Gerát, Staš (87. Káčerík) - Gaži (90.+1 Laura), Jendrišek (87. Voško)

Peter Struhár, tréner Ružomberka: "Vstup do zápasu bol podľa mojich očakávaní, vytvorili sme si tri dobré príležitosti, žiaľ neboli sme dostatočne efektívni. V závere prvej tretiny zápasu sme urobili individuálne chyby, čo sa týka defenzívy a Václavík pekne skóroval. Potom bolo na našich hráčoch vidieť trochu nervozity, no veril som, že keď cez prestávku hráčov usmerníme, môžeme zápas zvrátiť. Veľmi dobrý vstup sme mali do druhého polčasu, keď po peknej akcii prišlo vyrovnanie. Myslel som, že to pôjde aj ďalej. Ešte nejakých 15 minút to aj celkom dobre vyzeralo. Musím však povedať, že Liptovský Mikuláš hral veľmi kompaktne a organizovane v obrane. Od 70. min. sme sa dáko do šancí nedostávali a derby sa skončilo remízou.“

Jozef Kostelník, tréner L. Mikuláša: "Pre nás je bod z Ružomberka veľmi dobrý, hoci po prvom polčase sme tajne verili, že by sme mohli aj vyhrať. Druhý polčas sme sa ale dostali pod veľký tlak. Už sme nemali toľko síl a neboli sme ani nebezpeční smerom dopredu. Naopak, v prvej polovici sa nám darilo hrať, to čo sme chceli, byť pevní vzadu a prehusťovať to, veď vieme o kvalite Ružomberka v útočnej fáze. Prečkali sme úvodný tlak a potom sa nám podarilo streliť gól. Na začiatku druhej časti padol vyrovnávajúci gól, no potom sme to ubránili a máme cenný bod."